Klajā nācis skolēnu radošo darbu krājums “Dzimtas stāsti. Ar saknēm Latvijā”

Komentēt
Share
Dzimtas_stāsti

Latviešu valodas aģentūra (LVA) izdevusi krājumu “Dzimtas stāsti. Ar saknēm Dzimtas stāsti Latvijā”, kurā apkopoti skolēnu radošo darbu konkursa labākie darbi – domraksti, esejas, stāsti, tēlojumi un zīmējumi, kuros plaši un daudzveidīgi atspoguļoti dzimtas pirmsākumi, tās attīstība un sazarošanās, tradīcijas, ētiskie un estētiskie priekšstati, saistība ar Latvijas kultūras mantojumu un tautas vēsturiskajām likteņgaitām.

Sižetu un tēlu galerija ir ļoti krāsaina, tajā vieta ir gan komisku un intriģējošu sadzīves situāciju atstāstījumiem, gan gaiša mīļuma caurvītām tuvinieku portretskicēm, gan dziļām un nopietnām pārdomām par dzimtas pārstāvju rakstura savdabību, talantu, darba tikumu, par viņu spēju izturēt skarbos un dramatiskos dzīves pārbaudījumus.

Skolēnu radošo darbu patriotiskajā sērijā šis ir jau septītais krājums.
Visiem līdzautoriem grāmatas autoreksemplārs ir nosūtīts pa pastu uz skolu. Pārējie grāmatu var iegādāties Latviešu valodas aģentūrā.

Kā jau vēstīts, krājuma “Dzimtas stāsti. Ar saknēm Dzimtas stāsti Latvijā” autoru vidū ir arī viens Īrijas pārstāvis – Mayo Latviešu atbalsta grupas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolnieks Kristaps Balodis, kura darbs tika vērtēts 5.–9. klašu grupā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>