2014. gads – Limerikas skoliņa “Kamenīte”

Komentēt
Share
l4

2014. gads Limerikas latviešu skoliņā ir bijis ļoti ražīgs un darbīgs gads, kura laikā ir paspēts realizēt vairākus projektus un īstenot idejas.
Pagājušais gads mums ir bijis nozīmīgs ar vairākiem svarīgiem notikumiem – uzsākām darbību Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) paspārnē, atradām jaunas telpas Limerikas pilsētas centrā, kas dod iespēju vairāk bērniem apmeklēt nodarbības un vadīt kulinārijas nodarbības, devām skoliņai nosaukumu “Kamenīte” un, paldies skolas audzēknim Vilnim Vorobjovam, tagad mums arī ir savs logo!

Gada laikā skolotājas ir parūpējušās par daudz interesantām tematiskām nodarbībām un koppasākumiem ar vecākiem un draugiem. Pavasarī atzīmējām Māmiņdienu skolas telpās un Lieldienas mūsu iecienītajā, brīnišķīgajā Curragh Chase meža parkā. Bērni pasniedza sagatavotos muzikālos priekšnesumus, izšūpojās, dekorēja kopējo lielo Lieldienu olu, cepa desiņas, piedalījās stafetēs, knaulēšanās čempionātā un pavasara
pašdarināto tērpu konkursā. Vasarā kā ierasts rīkojām skolas mācību gada noslēguma pasākumu, kurā audzēkņi pasniedza teatrālu iestudējumu “Kamenītes vasara”. Līgo dienas priekšvakarā sanācām kopā uz vainagu pīšanas apmācību, bērni un arī vecāki varēja gan apgūt, gan praktizēt vainagu pīšanu no ozolzariem un trejdeviņām zālītēm. Rudenī pulcējāmies atzīmēt Zinību dienu, Miķeļdienu un mūsu nu jau trešo Mārtiņdienas gadatirgu,
kurā audzēkņi paši gatavo visdažādākos gardumus un pašdarinātas lietas tirgošanai. Liels, skaists un brīnišķīgs pasākums, kas pulcēja latviešus novembrī no visām Zaļās salas pusēm, mūsu pilsētas koncertzālē, bija Latvijas proklamēšanas gadadienai veltīts svētku koncerts. Mācību gadu noslēdzām ar izglītojošu ekskursiju uz latviešu maizes ceptuvi “Four Grains” un pili Tulamores pilsētā, kurā audzēkņi dāvāja Ziemassvētku dāvanas meža
dzīvniekiem un veda vecākus cauri meža piedzīvojumiem, sagatavotajos teatralizētos priekšnesumos.
Skolotājas aizgājušajā gadā arī piedalījās pieredzes apmaiņas dienā Portlaoise latviešu skoliņā un skolotāju seminārā Bredfordā. Šāda veida pasākumi vienmēr sniedz jaunas idejas un enerģiju jauniem projektiem un pasākumiem. Liels, liels paldies to organizatoriem.
Gribas teikt lielu paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu,
audzēkņiem par lielo darba sparu un ieguldīto laiku un darbu. Paldies skolotājām Lienītei Liepiņai, Sintijai Strodei, Sarmītei Vorobjovai, Mārītei Paeglei, Inesei Boldescu, Maijai Ludzītei, Lolitai Kazakevičai un Paulinai Maurei par Jūsu ieguldīto darbu, sirds siltumu un par kopā pavadīto laiku. Liels paldies Latviešu biedrībai Īrijā un portālam baltic-ireland.ie. Liels, liels paldies Latviešu valodas aģentūrai(LVA) par dāvanām un līdzfinansējumu
no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas ‘’Valsts valodas politika un pārvalde’’.

Jaunā 2015. gada priekšvakarā viesiem novēlam mājīgas debesis virs galvas, pārliecību sirdī, radošas idejas, prieku un mīlestību!

Nodarbības atsāksim 2015. gada 10. janvārī.

Skoliņas vadītāja
Kristīne Velša

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>