2014. gads – LBĪ skoliņa “Saulgriezīte”

Komentēt
Share
S2

2014. gads Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) nedēļas nogales skoliņā “Saulgriezīte” bija rosības pilns ar jaunu skolēnu un skolotāju pievienošanos saulgriezēnu saimei. Decembrī skolu apmeklēja 45 skolēni, kuri bija sadalīti 5 vecuma grupās, ko vadīja skolotājas: Inese Briļa, Ilze Barkus, Zane Laizāne, Evita Zilgme un Santa Eglīte.

Kā jau citus gadus katru mēnesi bija ieplānota kāda īpaša aktivitāte, tādejādi padarot nodarbības daudz interesantākas.
Februārī skolotājas apmeklēja pirmo Īrijas skolu skolotāju metodisko dienu Portlīšā. Liels paldies Porlīšas kolektīvam par sirsnīgo uzņemšanu!
Maijs bija dažādiem pasākumiem bagāts. Maija sākumā saulgriezēni piedalījās Latvijas kultūras dienā Dublinā,ejot rotaļās kvartālā “ Rīga rotaļājas” , kā arī veidojot zīmējumus pasākuma īpašo kvartālu stendiem. Daži no tiem bija redzami uz lielajiem plakātiem. Īpašus pateicības rakstus saņēma Endija Skadiņa- Bērziņa un Rēzija Mazkalniņa. Maija vidū skolotājas devās uz Angliju, lai piedalītos ikgadējā Anglijas un Īrijas latviešu skolu skolotāju seminārā Bredfordā. Lielākā kulminācija bija skolas mācību gada noslēguma pasākums mēneša beigās, kas notika Marlay parkā, kur saulgriezēni kopā ar vecākiem piedalījās dabas dārgumu medībās. Sacensības un pētnieku gars bija manāms ne tikai bērnos, bet arī vecākos. Šāda veida pasākumu noteikti vēlamies atkārtot arī nākošajā gadā.
Pēc labas atpūtas vasarā, rudenī atsākām aktīvu darbību. Oktobrī notika bērnu un jauniešu talantu konkurss “Protu?Protu!”, kurā solo priekšnesumos piedalījās saulgriezēns Elizabete Foigta-Krūmiņa. Paldies skolotājām un vecākiem par sadarbību talantu izkopšanā! Saulgriezēniem bija arī iespēja piedalīties pirmajā skolas izbraucienā, kas šogad bija brauciens ar vikingu kuģi cauri Dublinas pilsētai. Brauciens priecēja gan lielus, gan mazus vikingus.
Novembris skolā pagāja gatavojoties Ziemassvētku uzvedumam. Gaidot lielo dienu, skolēni ļoti pacietīgi piedalījās kopmēģinājumos. Arī vecāki bija fantastiski palīgi: veidojot svētku dekorācijas, sagādājot piparkūku mīklu, veidojot tērpus, meklējot Ziemassvētku eglīti, cepot svētku klinģerus un nodrošinot labu skaņu pasākuma dienā.
Decembra pirmājā svētdienā skolā valdīja īpaša svētku smarža, jo kopīgi tika ceptas piparkūkas, lai tās pēc tam varētu izmantot rotājot svētku eglīti un protams lai nogaršotu ‘gala rezultātu’.
Šo gadu noslēdzām ar Ziemassvētku pasākumu, kur kopā sadancoja ķekatnieku pie skaisti rotātas eglītes un ar gardu cienastu- milzīgu klinģeri pēc uzveduma.
Šis gads ir bijis lielisks, jo skolotāju un vecāku starpā ir bijusi ļoti laba sadarbība. Skolotājas vēlas pateikties skolēnu vecākiem par atsaucību un atbalstu visa mācību gada garumā. Kā arī ir patiess prieks par atsaucīgo un darboties gribošo skolotāju kolektīvu. Tikai dodot citiem, tu patiesi iegūsti arī sev: sirds siltumu un atbalstu.
Vēlam mierā un saticībā pavadīt gaišo Ziemassvētku laiku un slēptāko cerību piepildījumu Jaunajā, 2015. gadā. Vienmēr atcerēties, ka mācīties un iegūt zināšanas nav mērķis, bet process, kas prasa kopīgu darbu un ieguldījumu.

“Saulgriezītes” vadītāja
Santa Eglīte

FOTO: Andis Strods

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>