2014. gads – LBĪ mūzikas studija/skola “Mazais letiņš”

Komentēt
Share
IMG_7784

Aizritot gada pēdējām nedēļām, nevilšus nākas atskatīties uz šajā gadā padarīto. Gads ir bijis saspringts un bagāts ar koncertiem. Gada pirmajā pusē ‘Letiņš’ piedalījās Trad festivālā, svinēja savu septīto dzimšanas dienu, kā arī ar plašu koncertprogrammu piedalījās Latvijas kultūras dienā Dublinā.

Jauno mācību gadu, pēc vasaras brīvdienām, Mūzikas studija ‘Mazais Letiņš’ uzsāka ar dalību ‘Baltijas Ceļa’ 25 jubilejas atceres pasākumā Dublinas centrā, tomēr oficiālā jaunā mācību sezona iesākās nedēļu vēlāk, kurā skolas vadītāja Inguna Grietiņa iepazīstināja visus klātesošos ar jauno mācību plānu. Jāsaka, ka šajā gadā mācības notiek ļoti nopieti un audzēkņi ir sadalīti vairākās vecuma grupās. Vidējā un vecākā grupa šobrīd aktīvi apgūst Skolēnu dziesmu svētku Mežaparka koncerta repertuāru, kas prasa lielu un apjomīgu darbu, savukārt jaunākā grupa, Evitas Makšus vadībā un instrumentālisti aktīvi darbojas, lai sagatavotos Vērmanes dārza koncertiem, kas notiks Skolu jaunatne Dziesmu un deju svētku ietvaros, 2015. gada jūlijā, Rīgā. Jāpiemin, ka kopš septembra skolā ir jaunas klases, kurās bērni un jaunieši apgūst kahona (cajon drum) spēli Sigņa Jaunzema vadībā, kā arī papildus latviešu valodas nodarbības, Vinetas Makšus vadībā. Kā jau ierasts, audzēkņi darbojas gan blokflautas, gan ģitāras studijās, Zanes Lambertes un Rasas Stonkus vadībā. Kā ikkatru gadu “Mazjam Letiņam” šis mācību pusgads arī ir bijis aktīvs koncertēšanas laiks. Mazie dziedoņi uzstājās Dublinas kultūras nakstī, arī priecēja rakstnieci Annu Rancāni dzejas dienās Dublinā. Neiztrūkstoši ‘Letiņš’ bija plaši pārstāvēts bērnu talantu konkursā “Protu?Protu!”, kurš šogad norisinājās Portadown pilsētā Ziemeļīrijā. Ar lieliskiem panākumiem konkursā startēja vidējā un jaunākā grupa – Sandijs, Evelīna, Deina, Andrea, Elizabete un Beatrise, instrumentālās grupas sastāvā konkursā piedalījās Evita, Henrijs, Santa, Tabita, Niklāvs, Toms, Kristens, Sandijs, ar solo priekšnesumiem konkursā ‘Mazo Letiņu’ pārstāvēja Paula un Elizabete, kā arī jāpiemin pirmās vietas ieguvēji, savā vecuma grupā,Toms un Elza, kuri izpildīja instrumentālu skaņdarbu.
Neiztrūkstoši mūzikas studija ‘Mazais Letiņš’ piedalījās Latvijas valsts dzimšanas dienas svinības Limerikā. Šogad ‘Letiņu’ pārstāvēja instrumentālā grupa, kurai pievienojās solistes Paula un Krista.

Un visbeidzot pirmo mācību pusgadu noslēdzām ar jauku un sirsnīgu kopā būšanu drēgnā svētdienas, 14. decembra, pēcpusdienā, kur pie vecāku sarūpētas un bērnu izgreznotas eglītes audzēkņi muzicēja un kopīgi dziedāja par prieku sev un vecākiem. Izdzirdējis lielo jautrību, pie mums ciemos atnāca Ziemassvētku vecītis, kurš nebija nācis tukšām rokām. Apmaiņā pret dziesmiņu vai dzejolīti, bērni saņēma saldu dāvaniņu, arī skolotājas nebija izņēmums, kurām, tāpat kā bērniem, savas dāvanas bija jānopelna!

Vēlos uzsvērt, ka tāpat kā pagājušajā gadā, šogad Latviešu biedrības Īrija (LBĪ) mūzikas studiju/skolu “Mazais letiņš” līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

Mūzikas studijas ‘Mazais Letiņš’ pedagogu vārda vēlos teikt lielu paldies visiem vecākiem, kuri sarūpēja bērniem šos jaukos svētkus un kuri aktīvi līdzdarbojas, kā arī novēlēt visiem jaukus un mīļus Ziemassvētkus un radošu Jauno Gadu!

Uz tikšanos nakošajā gadā!

LBĪ Mūzikas studijas ‘Mazais Letiņš’ blokflautas pedagogs
Zane Lamberte

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>