Limerikas skoliņa gatavojas Ziemassvētkiem

Komentēt
Share
l13

Sestdien, 6. decembrī, Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) nedēļas nogales skoliņā “Kamenīte”, kas atrodas Limerikā, notika pēdējā šī gada mācību nodarbība. Tā kā šogad gan īru, gan latviešu ārpusskolas pulciņi organizē Ziemassvētku pasākumus 13. decembrī, mēs apvienojām divas nodarbības vienā dienā.

Neskatoties uz to, ka atkal viens gada kamols drīz būs satīts, skoliņās darbs tikai pusē. Skolēni pēc pirmā mācību pusgada ražīgās darbošanās, sestdien pielika lielu, treknu punktu uz “i”. Visās 4 vecuma grupās bērni kārtoja atskaites testus par paveikto pirmā pusgadā. Pārbaudes darbi tika sagatvoti katrai grupai individuāli pēc bērnu attīstības līmeņa un apgūtajām prasmēm. Vecākā grupa prezentēja projektus par iepriekšs sagatavotu tematu.
Pārbaudes darbu rezultāti vienozīmīgi palīdzēs skolotājiem izvērtēt gan skolēnu izaugsmi, gan arī turmāko darbību izglītības veicināšanā.
Bērni neatlaidīgi gatavojās Ziemassvētku sagaidīšanai. Nevien priecāties par gardumu gatavošanu, dziesmu dziedāšanu un dāvanu saņemšanu, bet gan macēt sagādāt jauku mirkli saviem tuviniekiem Latvijā. Skolēni gatavoja apsveikumu kartiņas ar novēlējumiem Ziemassvētkos, kuras pašrocīgi nogādāja pastā un nosūtīja uz Latviju.
Skolā tika uzņemta skolas kopbilde un katru grupu atseviškais foto, kuras bērni saņēma mājās ejot dāvanā ar tautiskām, latvietes Aijas Leonovičas gatavotām rokasspradzītēm un kartiņu. Bērni bija saģērbušies skolas svinīgajos apģērbos, kurus papildināja dzelten melni svītrotās šlipses vai bantītes ap galvu.
Skoliņa šogad var lepoties ar kulinārijas nodarbībām, kas priecē bērnus it īpaši.
Arī šoreiz cepeškrāsns darbojās bez apstājas un gaisā virmoja piparkūku smarža. Janākie bērni cepa un dekorēja piparkūku cepumus, bet vecākās grupas bērni veidoja un dekorēja piparkūku mājiņas.
Tā kā šogad kulinārijas nodarbībās bērni apguva latviešu maizes kultūru, tad kā nobeigumu šim projektam esam izvēlējuši ekskursiju uz “Four Grains” maiznīcu Tulamores pilsētā, kurā bērni nākošnedēļ gūs apmācību par maizes cepšanu.

LBĪ nedēļas nogales skoliņas “Kamenīte” darbību līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

LBĪ nedēļas nogales skoliņa “Kamenīte”
51a O’Connell Street,Limerick
Tel.nr.: 00353862297558
E-pasts: kamenite2@gmail.com

Adventes laikā – gaidot Ziemassvētkus, novēlam katram no Jums atrast savu zvaigznīti, nezaudēt cerību, piedzīvot brīnumu un saglabāt to savā sirdī!

Lienīte Liepiņa,
nedēļas nogales skoliņas “Kamenīte” skolotāja

FOTO: A. Bramane un K. Velša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>