Miķeļdiena Portadown skoliņā

Komentēt
Share
DSCN8415

Miķelītis labs vīriņš,
Tam svārciņi tumšpelēki;
Labāk svārki tumšpelēki
Nekā balta cepurīte.

Sestdien, 27. septembrī, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā „Zīļuks” (Portadown) tika runāts par Miķeļdienu.

Miķeļi ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi, tāpēc diena un nakts ir vienā garumā. Zemkopim tas ir svarīgs pieturas punkts, ir padarīti nozīmīgākie darbi, palēnām norimst arī rosība uz lauka. Miķeļi iekrīt dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā, un tie ir arī ražas svētki.

Miķeļdienas ticējumi:
• Miķeļdienā neko nedrīkst mājās nest, jo tad to apēd žurkas un peles.
• Ja Miķeļos ozolos vēl zīles, tad Ziemsvētkos būs dziļi sniegi.
• Ja Miķeļos līst lietus, būs silta vasara.
• Ja lapas birst pēc Miķeļiem, pavasari ilgi turēsies sniegs.
• Miķeļa dienā sākas zemes guļas laiks.
• Ja saimnieks jumi atrod, gaidāma bagāta nākamā raža.

Diena skolā bija izdevusies, jo ne tikai iegūtas zināšanas par šo dienu, bet bērni un vecāki bija sanesuši visdažādākos dārzeņus, augļus un citas rudens bagātības. Bērni bija sagatavojuši rudens kompozīcijas , vecāki bija sarūpējuši mājās gatavotu cienastu. Taču, lai papildinātu svētku galdu, tika spiestas dārzeņu un augļu sulas, gatavots augļu „ežuks”.

Diena bija radoša. Par to liels paldies jāsaka visām skolotājām, vecākiem un, protams, pašiem bērniem.

Skoliņas skolotāja un vadītāja
Vineta Makšus

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>