Dublinieši jau gatavojas konkursam “Protu? Protu!”

Komentēt
Share
img_3208

Svētdienas pēcpusdienā Dublinā, Laternu centrā, kur mājo gan LBĪ skoliņa “Saulgriezīte”, gan vairāki latviešu pašdarbības kolektīvi, notika sirsnīgs bērnu koncerts – konkurss, kurš šoreiz bija veltījums māmiņām. “Talantu karuselī” varēja piedalīties jebkurš “Mazā Letiņa”, “Saulgriezītes” un ģitāristu studijas dalībnieks, kurš vēlējās citiem parādīt savu talantu.

Dalībnieku vecums šoreiz bija ļoti dažāds – no mazulīšiem līdz “tīņiem”.
Trīspadsmit priekšnesumos bērni gan pa vienam, gan pāros vai grupās dziedāja latviešu un angļu valodās, dejoja īru un citas dejas, spēlēja blokflautu, īru stabuli, metalofonu un ģitāru, kā arī deklamēja dzejoļus gan vieni paši, gan kopā ar mammām. Bērniem bija iespēja, varbūt pat pirmo reizi mūžā, stāvēt vienam publikas priekšā, bet vecākiem – labāk iepazīt savus lolojumus, kā arī lepoties ar viņu sasniegumiem.
Koncertu papildināja arī bērnu vokālās grupas “Mazais Letiņš” dziedātās dziesmas, kā arī “Saulgriezītes” bērnu deklamētie dzejoļi. Īpaši aizkustinoša un jauka bija skoliņas pašu jaunāko bērnu demonstrētā rotaļa “Parād’ mazais balodīti”.
Noslēgumā visi koncerta dalībnieki ar ziediem, pašdarinātām dāvaniņām un bučām sveica savas māmiņas, bet katrs konkursa dalībnieks saņēma gardu un veselīgu dāvanu – sulīgu ananāsu.
Šo koncertu – konkursu varētu uzskatīt par “iesildīšanos” pirms lielā latviešu skoliņu bērnu konkursa “Protu? Protu!”, kurš plānots šī gada rudenī.
“Mazā Letiņa” vadītāja Inguna Grietiņa aicina visus talantīgos Īrijas latviešu bērnus vecumā no 2 līdz 18 gadiem pieteikties dalībai konkursā “Protu?Protu!”, kurš notiks 27.oktobrī, plkst. 13.00 Dublin City Council, Wood Quay, Dublin 8. Uzstāties bērni tiek aicināti individuāli, pāros vai grupās, priekšnesums var būt gan muzikāls, gan sportisks, var deklamēt dzeju, dejot, spēlēt mūzikas instrumentu vai kā citādi parādīt savu talantu. Konkursa pieteikuma formas un konkursa noteikumi ir pieejami visās Īrijas latviešu skolās, pieteikšanās pēdējā diena – 26.septembris.
Sīkāka informācija: skola@baltic-ireland.ie vai ingunagrietina@gmail.com, kā arī zvanot pa tālruņa numuru 0863386968 (Inguna Grietiņa).

Inguna Mieze, portāls www.baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>