LBĪ mūzikas studija – skola „Mazais Letiņš” uzsāk jauno darba sezonu

Komentēt
Share
7

Saulainajā 31. augusta svētdienā Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Mūzikas studija – skola „Mazais Letiņš” Ingunas Grietiņas vadībā ar skaistu svētku brīdi uzsāka savu septīto sezonu, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja “Mazā Letiņa” audzēkņu Pētera un Elizabetes māmiņa Ilze Barkus.

Pasākuma laikā tika lasīti pagājušās sezonas izlaiduma dienas novēlējumi, kas bija satīti koši sārtā dzijas kamolā, un kuru šajā dienā, gaiši smaidot, izritināja „Mazā Letiņa” vadītāja Inguna Grietiņa un skolotāja Vineta Makšus. Novēlējumi visdažādākie, kuru starpā, piemēram, – „Lai labi skan!”, „Lai veselība!”, un arī „Lai „Mazais Letiņš” aug plašumā, muzikālajā kvalitātē un daudzveidībā”. Un jau pirmajā skolas dienā šie novēlējumi sāka piepildīties.
Inguna Grietiņa, visus atnākušos sveicot, iepazīstināja ar jaunu – jau sesto – mūzikas studijas – skolas pasniedzēju Signi Jaunzemu, kurš ar šo mācību gadu visus interesentus aicina apgūt sitamo instrumentu gudrības un spēles prieku. Kā arī ar jau esošās jaunākās vokālās grupas skolotājas Vinetas Makšus jauno mācību priekšmetu, proti, latviešu valoda un gramatika. Un, protams, tāpat kā iepriekš mācības notiks kora, ģitāras un blokflautas klasēs.
Mācībspēki ir pedagogi Inguna Grietiņa, Vineta Makšus, Rasa Stonkus, Zane Lamberte un skolotājas palīgs Evita Makšus.
Jau ar nākamo svētdienu, 7. septembri, Latern Centre telpās sāksies regulārs mēģinājumu grafiks visās iepriekš nosauktajās klasēs. Jāgatavojas bērnu un jauniešu talantu konkursam „Protu? Protu!”, kurš pavisam drīz, jau 18. oktobrī izskanēs Portadownā, koncertam Dublinas kultūras
nakts ietvaros, 19. septembrī, tāpat priekšā vēl vairāki nozīmīgi koncerti, kā piemēram, Latvijas Neatkarības dienas koncerts Limerikā, koncerts „Trade Fest” 2015. gada janvārī Dublinā, „Latviešu dziesmu un deju svētki Īrijā” maijā, un, protams, vislielākais nākamās sezonas notikums – piedalīšanās „Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos” Rīgā 2015. gadā no 6. līdz 12. jūlijam. Un vēl pavasarī, pirms svētkiem Latvijā kolektīvam ir plānots
Īrijas un Lielbritānijas apvienotā bērnu kora kopmēģinājums Mansfīldā, kas tiktu apvienots ar „Mazā Letiņa” 7. gadu jubileju. Tātad darāmā ir ļoti daudz, bet „Mazais Letiņš” un skolotāji ir tam gatavi. Ik reizi pēc koncertiem un svētkiem gūtais gandarījums un apziņa, ka esam piederīgi Latvijai, ka cieši turam Latvijas vārdu savās sirdīs un arī nesam to pasaulē, tas dara stipru ikvienu – lielu un mazu „letiņu”.

FOTO: Rasa Stonkus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>