Newry tiek atklāts Latviešu bērnu un jauniešu centrs

Komentēt
Share
060

Sestdien, 5. maijā, svinīgi tika atklāts Newry (Ziemeļīrija) Latviešu bērnu un jauniešu centrs. Uz atklāšanu un pirmo nodarbību ieradās 20 bērni vecumā no 2 līdz 13 gadiem. Centra atklāšanā piedalījās arī Newry and Mourne mērs Charley Casey ar kundzi un Latvijas Goda Konsula Ziemeļīrijā pārstāve Edīte Muceniece.

Par centra tapšanu  stāsta idejas autore Agnese Šerbuka:
“Doma izveidot savu domubiedru pulku man radās pagājušajā gadā, kad pēc 4 gadu prombūtnes no Latvijas sapratu, ka mani bērni pakāpeniski aizmirst savu dzimto latviešu valodu dēļ vienkārša iemesla – bērniem nav dota iespēja saglabāt savu dzimto valodu un tik tuvās latviskās aktivitātes un prasmes, kas saistās ar mūsu identitāti šeit Ziemeļīrijā. Tas bija milzīgs pamudinājums radīt un izveidot saviem un tautiešu bērniem kaut ko savu. Pamazām uzradās arī savi tautieši-domubiedri, ar kuriem kopā izveidojās enerģiska, radoša un dzīvespriecīga latviešu komanda.
Tādēļ 5. maijā mums bija milzīgs prieks paziņot, ka ar šo dienu sākot katru sestdienu no plkst. 12.00 līdz 14.00 Latviešu bērnu un jauniešu centrs ir atvērts visiem bērniem un jauniešiem, kas vēlas apgūt un saglabāt latviešu valodu, attīstīt dažādas prasmes un piedalīties muzikālajā grupiņā. Darbosimies ar prieku un kopā apgūsim latviešu valodas un literatūras pamatus, iepazīsimies ar vēsturi, ģeogrāfiju un dabaszinībām, reizi mēnesī notiks mākslas un rokdarbu nodarbība, kā arī veidosim savu muzikālo grupu iesaistot visu vecuma grupu bērnus un jauniešus. Aicinām vecākus sanākt un satikties ar saviem tautiešiem, iepazīties un dibināt noderīgus kontaktus, kā arī kopā ar mums veidot dažādus svētku un atpūtas pasākumus.
Galvenā prioritāte – lai bērniņi justos laimīgi un droši kopā ar mums.
Mūsu mērķi:
1. Palīdzēt bērniem saglabāt latvisko identitāti un uzlabot dzimtās valodas zināšanas;
2. Apgūt dažādas praktiskā latvieša prasmes, piemēram, rokdarbi meitenēm un darba mācība zēniem, latviešu pavārmāksla un citas;
3. Izveidot muzikālo grupu;
4. Atklāt talantus, sagatavot un virzīt bērnus piedalīties dažādos konkursos (pirmais mērķis piedalīties konkursā “Protu? Protu!” Dublinā š.g. 21.oktobrī);
5. Apzināt un saliedēt darboties gribošos tautiešus Ziemeļīrijā;
6. Organizēt dažādus izglītojošus un atpūtas pasākumus, Jāņi, Ziemasssvētki u.c. latviešiem raksturīgus un iemīļotus svētkus.

Tematiskās nodarbības notiks katru sestdienu no plkst. 12.00 līdz 2.00 pēc adreses: Altnaveigh House, 51 Downshire Road, Newry, BT34 1EE.
Nākamā tematiskā nodarbība “Es un citi” jau šo sestdien, 12. maijā.

Bērni dalīsies divās vecuma grupās. Mazāko bērnu grupiņu no 2 līdz 5 gadiņiem vadīs Zita Mālkalne un Inese Ellis.
Lielāko bērnu grupu no 6 līdz 12 gadiem vadīs Vineta Makšus un Agnese Šerbuka.”

Maksa par vienu nodarbību 7.- £.
Diviem bērniem 10.- £.

Papildinformācija, zvanot pa tel. num. 07521011712 – Agnese vai 07513121304 – Zita, vai rakstot uz e-pasta adresi: latviesi.newry@gmail.com.

FOTO: no Newry Latviešu bērnu un jauniešu centra arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>