Grāmatas “Ceļš uz laimi” aizceļo uz Īriju

Komentēt
Share
IMG_4702

Jūnija vidū starptautiskā fonda “Ceļš uz laimi” Latvijas oficiālie pārstāvji biedrība “Ceļš uz laimi” nosūtīja uz Īriju 400 grāmatas ar tādu pašu nosaukumu, tagad grāmatas ir saņemtas. Jūnija sākumā latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu lapas skola.baltic-ireland.ie redaktore Laima Ozola uzrunāja biedrību ar vēlmi saņemt grāmatas “Ceļš uz Laimi”. Kopīgi vienojoties, panākts, ka grāmatas uz Īriju nogādā reģistrēts kurjerpakalpojumu sniedzējs JurLan DS.

Īrijā un Ziemeļīrijā ir 13 diasporas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas, katrā mācās aptuveni divdesmit dažāda vecuma bērni.

Laima Ozola par vēlmi saņemt grāmatas teica, ka viņu uzrunājis tas, ka grāmatā ir runāts par dzīves pamatvērtībām, kas šobrīd liekas īpaši svarīgas.

Atgādinām, ka starptautiskais fonds “Ceļš uz laimi” un mācību centrs ar tādu pašu nosaukumu turpina grāmatas “Ceļš uz laimi” dāvinājumus skolēniem. Nelielajā grāmatiņā ir 21 pamācība, kas rakstīta vienkāršā un viegli uztveramā valodā. Starp tām Budismā zināmais Zelta likums – “Centies nedarīt citiem to, ko Tu negribi, lai citi darītu Tev”, latviešu tautai sen zināmā patiesība “Cieni savus vecākus un palīdzi viņiem”, kā arī daudzi citi padomi, kas tagad atrodami ANO cilvēktiesību deklarācijā u.c.

Grāmata nav domāta ne kā mācību līdzeklis, ne kā audzināšanas stundu metodiskais materiāls. Šobrīd bērniem, skolotājiem un vecākiem ir iespēja ielūkoties grāmatā un gūt no jauna iedvesmu, lai turpinātu saglabāt tās tikumiskās vērtības, kas katram vēl ir saglabājušās. Tas nav viegli izdarāms laikā, kad bērnudārzā bērniem piedāvā tādas grāmatas kā «Diena, kad Kārlis bija Karlīna» un «Diena, kad Rūta bija Rihards», bet pedagogiem metodisko līdzekli «Pirmsskolas, kurās ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm».

Rakstnieka un filozofa L. Rona Habarda uzrakstītā grāmata „Ceļš uz laimi” līdz šim brīdim ir izplatīta vairāk nekā 100 miljonu eksemplāru 111 valodās un vairāk nekā 205 valstīs. Grāmatu izmanto 12 000 valsts skolās visā Amerikā. Pedagogi ar lieliskiem panākumiem to izmanto skolās arī citās valstīs.

Ar grāmatas tapšanas vēsturi un autoru L. Ronu Habbardu katrs var iepazīties lielākajās Latvijas bibliotēkās bibliogrāfiskajā 16 sējumu enciklopēdijā no RONa sērijas. Grāmatas tapšanas motīvi aprakstīti sējumā “Goda un pašcieņas atjaunošana” (ГУМАНИТАРИЙ: Возрождение чести и самоуважения, Humanitarian: Restoring Honor & Selfrespect).

Piebildīsim, ka starptautiskais fonds „Ceļš uz laimi” dāvina ne tikai grāmatas, drīzumā būs pieejami video rullīši, pedagoga komplekts, ir iespēja iepazīties ar citu valstu pieredzi. Grāmatā katrs atradīs atbildi sev – kā pat vissarežģītākajās dzīves situācijas izdarīt izvēli, kas ceļ, nevis gremdē pašu, ģimeni, draugus un paziņas, valsti, dabu utt..

“Ceļš uz laimi” video var apskatīt biedrības mājas lapā. Un katrs pats var izdarīt secinājumus, uzdot sev jautājumu – kam viņš piekrīt vai nepiekrīt šajos video, kas atspoguļo grāmatas principus.

P.S. Tās skoliņas, kuru skolotāji piedalīsies 3×3 nometnē, grāmatiņas saņems 10. augustā Castlebar, Co. Mayo, tāpat grāmatiņas varēs saņemt 23. augustā Temple Bar, Dublinā – Baltijas ceļa 25. gadadienas atceres pasākumā.

FOTO: skola.baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>