“Burtiņā” aizvadīts darbīgs un rosīgs mācību gads

Komentēt
Share
IMG_4582

Šodien, 31. maijā, Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Burtiņš” notika 2013./2014. mācību gada pēdējā nodarbība, kas izvērtās visai atšķirīga, jo, kur gadījusies, kur ne, nodarbību telpā ielidojas bitīte Sintija, kura izrādījās nu ļoti ziņkārīga – viņa pa visām varītēm gribēja uzzināt, ko skoliņas audzēkņi šogad ir iemācījušies!

Daži skoliņas bērni, kuri jau ir devušies vasaras brīvdienās uz Latviju, izspruka sveikā, bet pārējiem 30 audzēkņiem un viņu čaklajām skolotājām – Teiksmai Kuzņecovai un Ingai Tairovai – nekas cits neatlika, kā parādīt bitītei Sintijai, ko viņi gada laikā ir apguvuši. Bērni nemaz neapmulsa, kaut gan zālē bija ne tikai bitīte, bet arī visi vecāki, un Sintijai uzskatāmi nodemonstrēja, ka prot dziedāt dziesmas, dejot dejas, iet rotaļās, pastāstīt par visiem gadalaikiem un skaitīt dzejoļus. Savukārt to, ka Droghedas mazie letiņi prot arī zīmēt un līmēt, apliecināja telpu dekorējums, kas nebija vis pasūtīts pie dārga dizainera, bet gan pašu bērnu veidots! Pēc tik čaklas darbošanās bitīte Sintija iesaistīja bērnus rotaļās, no kurām viena, protams, bija “Bitīt rožu dārziņā”, bet otra – “Zeķu rotaļa”. Tad sekoja pārsteigums, ko Droghedas skoliņas visu zinošajiem bērniem bija sagatavojusi bitīte – Zeķu kora uzstāšanās, kas patika ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem!
Pirms lidošanas uz tuvējo ziedu pļavu, bitīte Sintija par tik darbīgi un čakli aizvadīto mācību gadu, skanot akordeona “tušai”, 26 skoliņas bērniem pasniedza Latvijas Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes pateicības rakstus, bet pārējiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nebija apmeklējuši visas nodarbības – skolas vadības pateicības rakstus. Pēc šī svinīgā brīža vārds tika dots skolotājai Ingai Tairovai, kura ar skoliņas pateicības rakstiem pagodināja visus vecākus, jo, tieši pateicoties viņu atsaucībai, visa gada garumā “Burtiņā” ritēja rosīga darbība. Vārds tika dots arī skoliņas “Vecāku kluba” vadītājai Laurai Priedei, kura vecāku vārdā ar ziediem un dāvanām pateicās skolotājām un skoliņas vadībai. Skolotājas ziedus un mīļas dāvaniņas saņēma arī no bērniem.
Pasākuma noslēgumā, atskatoties uz paveikto un iepazīstinot ar jaunā mācību gada plāniem, klātesošos uzrunāja skoliņas vadītāja, bet tad sekoja fotografēšanās un svētku mielasts, kurā goda vietā bija ļoti garšīga šokolādes torte ar uzrakstu “Burtiņš”.
Tā kā saulīte droghediešus šodien lutināja, pēc pasākuma neviens nesteidzās mājās, bet gan apciemoja skolas pagalmā dzīvojošo ēzelīti Nedu un poniju Čārliju un ar pārsteigumu secināja, ka Nedam tagad ir arī draudzene!

Vēlreiz paldies visiem – bitītei (Sintija Ažgiņa), skolotājām, bērniem un viņi vecākiem – un uz tikšanos septembrī!

Plašāka bilžu galerija šeit:

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>