Latviešu valodas eksāmens un citas jaukas padarīšanas Charleville skoliņā

Komentēt
Share
IMG_20140517_122202

17. maija rīts Charlevilles latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Pūcīte” sākās jau ar pirmajiem saules stariem. Šajā dienā – eksāmens lielajai grupai. Bērni visu gadu uzcītīgi bija mācījušies un mēs, skolotāji, šajā rītā steidzāmies visu sagatavot eksāmenam. Biļetes jāsagatavo, nedrīkstēja aizmirst ne vienu tēmu, kas bija mācīta. Un tā pienāca laiks sagaidīt bērnus.

Mēs, skolotājas – Daina un Inita, Bradfordas skoliņas sarūpētajos groziņos atvedām no Anglijas tik daudz jaunu ideju, ka nolēmām arī mēs aizņemties jauko ideju par rīta apli.
Sestdienas rīts mums sākās ar dziesmu –
“Labu rītu saka saule
Labu rītu šalko vējš,
Labu rītu, labu rītu
Visiem vēlam arī mēs.”
Ziedi vāzē un eksāmena biļetes uz galda jau gaidīja vecākās grupas bērnus. Atceroties savus skolas gadus, jāatzīstas, ka es biju vairāk satraukusies un nobijusies par eksāmenu, bet mūsu bērni ir droši par zināšanām. Eksāmens varēja sākties. Katram tika sava biļete un tiek dots laiks sagatavoties… daži jau uzreiz bija gatavi atbildēt, bet tomēr piekrita skolotāja padomam vēl visu pārdomāt.
Prieks bija par bērnu atbildēm, prieks, ka mācītā viela ir apgūta, prieks, ka gada laikā bērni ir sadraudzējušies, atvērušies dialogam, jo gada sākumā daži bērni bija kautrīgi, nerunīgi.
Pa to laiku, vidējās grupas bērni ar skolotāju Initu aizceļoja Pasaku valstībā, bērni lasīja un domāja savus nobeigumus pasakām. Skolotāja izmantoja jaunapgūtās idejas Bradfordas skolotāju seminārā. Un vēl bērni uzzīmēja mammām skaistus apsveikumus jau pagājušajā Māmiņu dienā. Mammām svētku nekad nevar būt par daudz!
Un jaunākajā grupā arī jau pilnā sparā ritēja latviešu valodas eksāmens, kas bija apvienots ar rokdarbiņu. Šodien jaunākajā grupiņā bija tikai Samanta, bet viņai bija jauka skolotāja Amanda, kura mūsu skoliņā ir skolotāju palīdze. Samantiņai bija uz papīra šķīvīša jāsazīmē visi zināmie burtiņi un, kā izrādījās, uz šķīvīša visiem nepietika vietas. Viņa zināja visus burtiņus.
Urā! Eksāmens ir galā… Ko mēs tagad darīsim? Tā jautāja visi bērni.
Bet mums vēl bija daudz darāma. Jāsagatavojas skoliņas noslēgumam. Un tā gan vecākās grupas bērni, gan vidējās un jaunākās grupas bērni apvienojās kopīgam darbam. Sākam izgleznot papīra šķīvīšus, no kuriem nākošajā nodarbībā veidosim groziņus. Jautāsiet, kādēļ? Lieldienas jau garām, ko tad liksim groziņos?
Skoliņā atceramies visus Latvijā svinamos svētkus un 15. maijs ir Ģimenes diena. Groziņi taps nākamajā nodarbībā un tiks piepildīti ar keksiņiem 31. maijā, lai pasniegtu gan mammām, gan tēviem.
Šajā dienā mūsu skoliņa svinēs noslēgumu un atzīmēs Ģimenes dienu, visi bērnu vecāki ir aicināti uz noslēgumu. Mums būs jautri, rīkosim ģimeņu stafetes, pikniku un noslēgumā būs arī apbalvošana.
Jau šodien nodarbību noslēgumā bērni iesildījās jautrajās stafetēs, lai būtu sportisks garastāvoklis Ģimenes dienā.
Paldies vecākiem, ka visa gada garumā atradāt laiku un vēlēšanos, lai Jūsu bērns apmeklētu skoliņu. Paldies, ka turpināt ar bērnu darboties arī mājās. Kopīgam darbam ir kolosāli rezultāti!
Tiksimies nākamsestdien un 31. maijā – Ģimenes dienā!

Charleville skoliņas skolotāja
Daina Konstantinova-Škurova

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>