Co. Mayo svin Lieldienas, spēlē teātri un gatavojas Kultūras dienai

Komentēt
Share
SONY DSC

Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris! Kā lāči ziemas miegā esam pārlaiduši ziemu paši savā Mayo Latviešu atbalsta grupas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “alā”. Nu esam sajutuši saulītes siltos starus un naski lienam no savas “alas” laukā, lai svinētu Lieldienas un piedalītos visur, kur varam piedalīties.

Nodarbībās mazie bērni cītīgi mācījušies burtiņus, stādījuši zemenes un sējuši kliņģerītes, bet lielie turpinājuši apgūt latviešu valodu dažādos interesantos veidos, tostarp ar datora palīdzību. Visi kopā esam dziedājuši dziesmas un iemēģinājuši savus jaunos latviešu tautas mūzikas instrumentus, kā arī apguvuši dažādas rotaļas, lai piedalītos Latviešu Kultūras dienā 4. maijā Dublinā.

Lieldienas, kā jau katru gadu, svinējām kopā ārpus pilsētas trokšņa. Lasot zālītes, ar ko izrotāt Lieldienu olas, pamanījām, ka pastkastē kāds atstājis mums adresētu vēstuli ar skaistu olu uz markas. Izrādījās, ka tā ir vēstule no pašas Lieldienu Olas, kas mūs aicināja sekot kartē atzīmētajam ceļam un kopā doties Lieldienu ceļojumā. Izrādījās, ka Ola ceļā bija atstājusi Ciparu, Burtu un vēl dažādus uzdevumus, kas bija jāizpilda, pirms devāmies tālāk.
Ceļojuma galā mūs gaidīja Pārsteigums – mežā paslēptas olas un pats Lieldienu Zaķis, kas visus pēc kārtas izšūpoja. Vēlāk kopā ripinājām olu – Saules simbolu – pa jostu. Kopā kūrām ugunskuru, “kāvāmies” ar olām, ēdām pīrāgus un citus gardumus. Gājām arī rotaļās.

27. aprīlī Sligo radošā apvienība “Dominante” sadarbībā ar Mayo Latviešu atbalsta grupas skoliņu Castlebar rīkoja muzikāli- teatrālu pēcpusdienu “Rīga, mana Rīga!”. Tā bija veltīta Rīgai, kā Eiropas Kultūras galvaspilsētai. Pasākuma idejas autore, “Dominantes” ansambļa vadītāja un teātra režisore ir Skārleta Mukāne. Koncertā skanēja Sligo ansambļa dziedātās latviešu komponistu dziesmas, Mayo skoliņas bērnu dziedātās tautasdziesmas, kā arī skoliņas audzēkņa Kristapa Baloža eseja par dzimtas tradīcijām, kas ieguvusi atzinību Latviešu Valodas aģentūras rīkotajā konkursā “Likteņstāsti. Ar saknēm Latvijā.”
Koncerta otrajā daļā skatītājus priecēja Sligo teātra studijas asprātīgi veidotā izrāde “Puķu pušķis”. Tā pārsteidza ar fantastisko aktierspēli, un ne viens vien skatītājs pēc izrādes vēl ilgi sūdzējās par vēdersāpēm, kas radušās no lielas smiešanās.
Kā jau pie latviešiem, neiztikām arī bez ēšanas. Pasākuma starplaikā varējām gan mieloties ar gardiem pīrāgiem, gan sadraudzēties, jo šāda veida pasākums, kurā iesaistījusies latviešu sabiedrība no divām Īrijas grāfistēm, Zaļās salas ziemeļrietumu krastā notika pirmo reizi.
Visas 2,5 stundas bija sajūta, ka atrodamies kādā Latvijas kultūras namā. Šī nebija pirmā reize, kad Lough Lannagh zālē Castlebar skanēja latviešu valoda (pagājušajā gadā šeit notika 3×3 nometne), tāpēc kāds no Mayo skoliņas skolniekiem šo vietu jau iesaucis par Latviju Īrijā.
Gribu pateikt lielu paldies koncerta idejas autorei Skārletai Mukānei, visiem aktieriem, dziedātājiem un skatītājiem, kas mēroja ne būt ne īso ceļu no Sligo. Paldies arī Mayo skoliņas bērniem un vecākiem par skanīgo uzstāšanos, kā arī visiem skatītājiem! Ceru, ka Sligo un Mayo latviešu sadarbība turpināsies.

Mayo Latviešu atbalsta grupas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotāja
Zane Kažotniece

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>