Lieldienu Burziņš 2014 Newry

Komentēt
Share
IMG_1651

19. aprīlī Newry Latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolēnu ģimenes sagaidīja Lieldienas Slieve Gullion Meža parkā, kopā ar zaķiem aktīvi piedaloties dažādās latviskās tradīcijās, rotaļās un stafetēs. Lieldienu zaķu pulciņā sanāca visi darbīgie Newry Latviešu skoliņas bērni un vecāki, un mums pievienojās vēl dažas latviešu ģimenes.

Siltais pavasaris mūsu sirdīs ienesa tūkstošiem dzidru saulesstaru un sniedza tik ļoti nepieciešamo saules gaismu un siltumu. Burziņš izvērtās par patiesu prieku, oliņ boliņ, čimpiņ rimpiņ…!
Pirmajā daļā tika izspēlēta īsludziņa “Mosties, pavasaris klāt!”, tika skaitītas latviešu tautasdziesmas, minētas mīklas un ticējumi. Krāsainās olās tika apslēptas 16 Lieldienu mīklas kopā ar saldām medaļām, katrai ģimenei bija jāuzdod mīkla pārējām ģimenēm, atdodot savu medaļu ģimenei, kas uzminēja mīklu.
Pēc visu mīklu atminēšanas, tika noskaidrota atjautīgākā ģimene, kura bija savākusi visvairāk medaļu un saņēma saldo balvu – burvīgā Priežu ģimene, apsveicam!
Turpinājumā sekoja dažādas aktivitātes, rotaļas un stafetes: zaķu uzdevums bija komandās sameklēt dabā paslēptās Lieldienu olas, kur mazie zaķi vinnēja lielo zaķu komandu, savācot visvairāk olu. Olu izstādē notika balsošana par Olu skaistumkaralienēm – visskaistāk nokrāsotajām olām, kuras ģimenes pirms tam bija nokrāsojušas mājās.
Tāpat notika aktīva olu ripināšana un olu kaujas aplī, kurās sacensības turpinājās, līdz tika sasistas visas Lieldienu olas un noskaidrots uzvarētājs – visstiprākās oliņas īpašnieks, enerģiskā Janušausku ģimene – apsveicam!
Burziņa otrajā daļā Garauši turpināja savus pārbaudījumus jautrās stafetēs ar olu un karoti un olu velšanu ar burkāniem pret kalnu, bet tikmēr mazie zaķi kopā ar skolotāju gāja Lieldienu rotaļās un apkrāsoja sejiņas.
Nobeigumā visi zaķēni kopā ar vecākiem devās ceļojumā pa piedzīvojumu parku, lai izšūpotos, izslidinātos un izkāpelētos, pirms došanās mājupceļā.

Īpašs paldies Katei un Aivim par Lieldienu foto pārsteigumu!
Paldies visiem, kas iesūtīja savus fotouzņēmumus!

Uz sirsnīgu atkaltikšanos nākamajā pasākumā!

Newry Latviešu bērnu un jauniešu centra skolotāja
Agnese Šerbuka

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>