Latviskās izglītības perspektīva iezīmēta, bet darāmā vēl daudz

Komentēt
Share
IMG_3271

Šodien, Pūpolsvētdienas priekšvakarā, Navanas latviešu skoliņas un jauniešu apvienības mājvietā Little Tots Montessori, 67 Balreask Village, Navan, Co. Meath notika otrā Īrijas un Ziemeļīrijas diasporas skolotāju tikšanās, kuru organizēja Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ). Bez viesmīlīgajiem navaniešiem tikšanos apmeklēja Tullow, Newry, Porlaoise un Dublinas skoliņu skolotāji, kā arī Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals.

Salīdzinot ar pirmo semināru, kas notika Porlaoise skoliņā, kurā mācās vairāk nekā 40 bērnu, šī kopā sanākšana bija kompaktāka, kam, protams, ir arī savas priekšrocības. Little Tots Montessori ir standarta dzīvojamā ēka, kas piemērota bērnudārza vajadzībām, un salīdzinoši nesen šeit sestdienās mācās Navanas latviešu bērni un jaunieši. Ieguvumu no tā ir daudz, pirmkārt, visi skoliņai vajadzīgie mācību materiāli glabājas uz vietas, otrkārt, latviešu bērni var izmantot īru bērnudārzā esošos mācību palīglīdzekļus, t.sk. rotaļlietas un tērpus, un, treškārt, kas ir īpaši svarīgi jaunākas grupas bērniem, šeit ir mazi galdiņi un mazi krēsliņi.
Vispirms latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu skolotāji piedalījās atklātajās nodarbībās, kuras, kā to var nojaust, bija veltītas Lieldienu tēmai, kas tika apgūta gan mutiski, gan rakstiski, gan praktiski. Tomēr šķiet, ka vispatīkamākās emocijas gan visām skolotājiem, gan pieciem jaunākās grupas bērniem (no 4 līdz 7 g.v.), gan trijiem vecākās grupas audzēkņiem (no 7 līdz 12 g.v.) un arī abiem vidusskolniekiem izraisīja saldumu fabrikas Lir Chocolates šokolādes olu dekorēšana!
Pēc šīm visai atraktīvajām nodarbībām skolotāji sāka gatavoties oficiālajai daļai, tomēr tā domāja tikai skolotāji, jo navaniešiem bija padomā kas cits! Visiem par lielu pārsteigumu ar pūpolzaru bunti ieradās Lieldienu Zaķa ome Paulīne, kura Lieldienu atrakcijās iesaistīja ne tikai bērnus un skolotājus, bet arī vēstnieka kungu! Kad nu omulīgā Paulīne bija visus nopērusi ar pūpolzariem, iesaistījusi klātesošos olu ripināšanā un spēlēs, nekas cits neatlika, kā ķerties klāt ar izglītību tēmu saistīto jautājumu apspriešanai.
Kā pirmajam vārds tika dots Latvijas vēstniekam Īrijā Dr. Gintam Apalam, bet pēc tam klātesošos uzrunāja Little Tots Montessori vadītāja, kura īsumā iepazīstināja ar savu vadīto bērnudārzu. Savukārt, vēstnieka kungs, kā jau vēsturnieks, izteicās, ka skola laiku laikos ir bijis sabiedrības centrs un tā tas ir arī tagad. Šobrīd vēstniecības un vēstnieka darba plānā ietilpst šī “sabiedrības centra” attīstīšana, kas nozīmē, ka tiks atbalstītas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas, popularizētas tālmācības iespējas un strādāts pie tā, lai Īrijas vidusskolās tiktu mācīta latviešu valoda. Ļoti iespējams, ka pirmā vieta, kur vidusskolnieki varēs apgūt latviešu valodu, būs Tullow Community School. Tāpat vēstnieks izteica cerību, ka jau šoruden vēstniecībai būs jaunas un plašas telpas, kurās varēs notiks sabiedrībai svarīgi pasākumi un semināri, t.sk. arī skolotāju.
Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka turpmākā latviešu jaunās paaudzes izglītošanas perspektīva ir iezīmēta, bet tās realizēšanā dzīvē ir un būs atkarīga no vairākiem faktoriem, t.sk. no pašu ieguldījuma.
Notikumiem bagātās dienas noslēgumā skolotāji apsprieda šobrīd aktuālos, ar izglītību un kultūru saistītos, jautājumus.
Pēc tam, apmierināti ar redzēto un dzirdēto, skolotāji, ēdot dāvanā saņemtās šokolādes olas, atriezās savās pilsētās, lai ar jaunu sparu, pielietojot iegūto pieredzi, turpinātu izglītot Zaļās salas latviešu jauno paaudzi.

Bilžu galerija šeit:

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>