Lieldienas Ardgillan pils parkā

Komentēt
Share
skola

Šogad svinēt Lieldienas gleznainajā Ardgillan pils parkā bija nolēmusi gan Latviešu Biedrība Īrijā (LBĪ), gan Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa. Lieldienu svētdienā Ardgillan pils parka jaukumus un Lieldienas latviskā garā izbaudīt vispirms ieradās droghedieši, bet pēc tam arī dublinieši.

Droghedas skoliņas skolotājas bija parūpējušās, lai bērni uzzinātu, kā Lieldienas tiek svinētas Latvijā. Skoliņas audzēkņi skaitīja tautas dziesmas, ripināja olas, gāja rotaļās ar Lieldienu zaķiem un aplūkoja bērnu darbiņu izstādi. Neizpalika arī olu kaujas! Visi Droghedas skoliņas bērni saņēma diplomus par aktīvu piedalīšanos Lieldienu olu sacensībās.
Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotāja Lolita Kučinska:
“Lieldienas ir ne tikai krāsaino oliņu svētki, bet arī Saulgriežu sagaidīšanas laiks. Kad laiks kļūst siltāks un mostas daba, arī cilvēki kļūst priecīgāki un možāki. Liels prieks par to, ka, atrodoties tālu no dzimtās zemes – Latvijas, mēs šeit Īrijā atrodam laiku, lai sanāktu kopā svinēt Lieldienas. Cik patīkami ir redzēt, ka arī svešumā mēs vienmēr godam turam un atceramies latviešu tautas tradīcijas un godus. Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja šos brīnišķīgos svētkus.”
Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotāja Inga Tairova:
“Esmu priecīga, ka bija tik daudz ģimeņu, kuras vēlējās pavadīt Lieldienas latviskā garā, ka bērni ar prieku un interesi iesaistījās Lieldienu tradīciju izdarībās. Domāju, ka tik interesantas Lieldienas, kā to darījām mēs, nesvin pat bērni Latvijā.”

Īrijas latviešu jauktā kora “eLVē” diriģente un bērnu vokālās grupas “Mazais Letiņš” vadītāja Inguna Grietiņa:
“8. aprīlī plkst. 14.00 LBĪ aicināja savus kolektīvus – bērnu vokālo grupu “Mazais Letiņš”, kori “eLVē” un nedēļas nogales skoliņu “Saulgriezīte” uz Lieldienu pikniku Ardgillan Castle, kas atrodas starp Balbriggan un Skerries. Vēsturiskajā un plašajā pils parkā bērniem tika dota iespēja piedalīties Lieldienu tradīciju spēlēs – olu kaujās, kur finālā skolotāju Ingunu uzvarēja Laila, jaunā dziedātāja no “Mazā Letiņa”, olu ripināšanā, kur uzvarēja Frančeska no “Saulgriezītes” un balvā saņēma Lir Chocolates lielo šokolādes olu, olu meklēšanā, kā arī rotaļāties pils spēļu laukumā. Visi mazie piknika dalībnieki saņēma piemiņas balvas – šokolādes zaķēnus un suvenīrus ar 3X3 nometnes simboliku, bet lielajiem bija dota iespēja apskatīt vēsturisko Ardgillan pili un tās dārzus, kā arī baudīt lielisku pikniku latviešu sabiedrībā.”

FOTO: baltic-ireland.ie un Gaidis Dārziņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>