Portlaoise skoliņa kā piemērs citiem

Komentēt
Share
IMG_2732

Šodien, 2. februārī, Portlaoise latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Sauleszaķēns” (Treo Nua Resource Centre, Portlaoise, Co. Laois) notika pirmā skolotāju pieredzes apmaiņas diena, ko organizēja Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ). Pieredzes apmaiņas dienā piedalījās astoņu Īrijas un Ziemeļīrijas skoliņu – Portlaoise, Dublin, Cork, Limerick, Portadown, Drogheda, Navan un Castlebar – skolotāji, kā arī “Mazā Letiņa” pedagogi.

Pieredzes apmaiņas diena iesākās ar atklātajām nodarbībām trijās vecuma grupās. Un te nu uzreiz jāsaka, ka Portlaoise latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Sauleszaķēns” šīm nodarbībām bija sagatavojusies rūpīgi un ar izdomu. Daudzie skolotāji, kuri vēroja atklātās nodarbības, visi kā viens atzina, ka tās bija interesantas, ar daudzām jaunām idejām un rodošu pieeju. Portlaoise skoliņa noteikti var kalpot par piemēru citiem!
Skolotāja Kristīne Nordena-Lynch vadīja nodarbību “Esi vesels!”, kurā aktīvi līdzdarbojās skoliņas jaunākās grupas bērni, pagatavojot zāļu tējas, maizītes ar ķiploku sviestu un dzērvenes ar medu. Jāpiebilst, ka visi produkti bija īsti, nevis no bilžu grāmatas izgriezti. Tāpat mazie bērni parādīja, ka prot iet rotaļās, dziedāt un dejot.
Vidējā grupā, kurā darbojās skolotāja Inese Kleina, notika līdzīga nodarbība, proti, “Ko ēd ziemā?”. Bērni paši sarīvēja burkānus un bietes, no kā tapa tiešām ēdami salāti, tāpat tika nogaršota kūpināta gaļa, kāposti un citi latvieša vēderam ierasti pārtikas produkti. Kad ziemā ēdamā klāsts bija izsmelts, bērni apguva latviešu valodas gramatikas pamatus. Arī šajā nodarbībā neizpalika rotaļās iešana.
Vislielāko pārsteigumu tomēr sagādāja skolotāja Inta Dreimane-Riekstiņa, kura vecākās grupas nodarbību vadīja Karlsona tērpā, kas mācību stundai piedeva īpašu noskaņu. Skolotāja Inta Dreimane-Riekstiņa vadīja nodarbību “Nāc ciemos”, kurā bērni apguva jaunas zināšanas, kā arī parādīja, ka jau prot lasīt un rakstīt. Interesanta bija ideja par bērnu sadalīšanu divās komandās, kā arī tas, ka nodarbība notika nevis sēžot pie galda, bet gan kustībā.
Tāpat bija iespējams piedalīties ceturtās grupas nodarbībā, kurā bērni apgūst krievu valodu. Šajā grupā ar bērniem darbojās skolotāja Ira Fjodorova.
Pēc piedalīšanās nodarbībās, klātesošie noklausījās un noskatījās nelielu koncertu, kurā ar dziesmām un rotaļām uzstājās Portlaoise skoliņas visu grupu audzēkņi. Jaunos māksliniekus koncertam sagatavoja deju skolotājas Inita Danne un Kristīne Ābrama, kā arī dziedāšanas skolotāja Laura Didze. Lieki teikt, ka bērnu uzstāšanās izpelnījās skaļus aplausus.
Pieredzes apmaiņas dienas noslēgumā, kas, pateicoties Portlaoise skoliņas kolektīvam, notika pie klātiem galdiem, tika apspriesti aktuālākie jautājumi. Plašas diskusijas izvērtās par jautājumiem, kas saistīti ar finansējumu – vai “papīru kalns”, kas jāaizpilda, nav par lielu, kā pareizi rakstīt atskaites, kādam jābūt mācību plānam, kas ir “pieredzes materiāli” u.t.t.. Nedaudz apspriežoties, skolotāji nolēma, ka pieredzes apmaiņas materiāli, kas palīdzētu ikdienas darbā, ir jāsūta ne tikai Latviešu valodas aģentūrai (LVA), bet arī skolu lapai.
Inguna Grietiņa klātesošajiem darīja zināmu, ka 2014. gada bērnu talantu konkurss “Protu? Protu!” oktobra pēdējā sestdienā notiks Portadown (Ziemeļīrija), kā arī pastāstīja par iespēju piedalīties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas notiks 2015. gadā. Tāpat skolotāji tika informēti par semināriem, kas notiks Anglijā (maijs) un Latvijā (jūlijs).
Spriests tika arī par Latvijas kultūras dienu, kas 4. maijā pieskandinās Temple Bar, Dublinā, un kurā ar bērnu zīmējumiem piedalīsies visas skoliņas.
Atklāts palika jautājums par to, kad notiks nākošā skolotāju pieredzes diena. Vairākums piekrita, ka kopā sanākšanu varētu organizēt 12. aprīlī Navanas skoliņā.
Pasākuma izskaņā visas skoliņas saņēma jaunus mācību materiālus, kas uz Īriju bija atceļojuši ar LVA un Ārlietu ministrijas gādību.
Noslēdzot šo atskatu uz pirmo Īrijas un Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu skolotāju pieredzes apmaiņas dienu, gribu pateikt lielu paldies par ieguldīto darbu un viesmīlību Portlaoise skoliņas kolektīvam, kā arī novēlēt veiksmi Navanas skoliņai, kurā skolotāji viesosies savā nākošajā pieredzes apmaiņas braucienā.

Plašāku bilžu galeriju skatīt šeit:

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>