2013. gads – skoliņa “Saulgriezīte”

Komentēt
Share
6

2013. gads Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) nedēļas nogales skolā „Saulgriezīte” ir bijis radošs un aizraujošām aktivitātēm bagāts, tā laikā ir piedzīvotas daudz pozitīvas pārmaiņas, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja nedēļas nogales skoliņas vadītāja Santa Eglīte.

Rudenī skolotāju kolektīvam pievienojās 3 jaunas skolotājas: Ilze Barkus, Egija Fersta un Sarmīte Poikāne, tādējādi nodarbības varēja notikt vienlaicīgi sešās vecuma grupās. Septembrī jauno mācību gadu uzsāka arī daudz jauni skolēni, kuru vecāki par skoliņu bija dzirdējuši no paziņām vai citu saulgriezēnu ģimenēm. Tika izveidotas divas jaunas grupas: 2 gadīgo bērnu spēļgrupa „ Bitītes” ,ko vada skolotāja Ilze Barkus un pieaugušo latviešu valodas grupa iesācējiem, kur latviešu valodu māca skolas vadītāja Santa Eglīte.

Janvārī skolā tika atzīmēts Draudzīgais aicinājums,kad ģimenes un citi skolas labvēļi, varēja ziedot skolai grāmatas un spēles. Ikgadējais aicinājums ir manāni papildinājis skolas bibliotēku.

Februāris skolā bija Sveču mēnesis. Mēneša beigās skolotājas: Inese Brila, Evita Zilgme un Santa Eglīte devās uz skolotāju semināru Anglijā, lai dalītos pieredzē ar citu latviešu skoliņu skolotājiem no Anglijas un Īrijas.

Martā skolēni apmeklēja Liporu uzvedumu „Koklītes ceļojums” . Lieldienās ģimenes kopīgi varēja sacensties olu ripināšanā, mīklu minēšanā un ticējumu atpazīšanā.

Aprīlī bērni devās uz ALSAA, kur notika viesizrāde „Sprīdītis”. Maijā saulgriezēni piedalījās 2. Latvijas Kultūras dienās Dublinā, ejot gājienā un piedaloties izstādē „ Latvju raksti”. Maija beigās notika „Ziedonim pa pēdām” pēcpusdiena,kur saulgriezēni un Mazā letiņa skolēni kopīgi svinēja skolas mācību gada noslēgumu.

Septembris „Saulgriezītē” bija Zinību mēnesis. Skolas gaitas uzsākot, pie skolēniem viesojās Gudrā pūce ar saviem draugiem. Skolēni un vecāki tiek aicināti iesaistīties projektā “Bērnu žūrija”, lasot un vērtējot jaunākās bērnu grāmatas. Kā skolotāja Sarmīte Poikāne pastāstīja, tad Zinību diena ir tā reize, kad skolotāji var pārliecināties,ka dara ļoti vajadzīgu darbu,ko saprot un atbalsta vecāki, kas nevēlas,lai bērni aizmirstu savas saknes.

Oktobris bija rudens krāsainais mēnesis. Skolēnus gadskārtu nodarbībā ar Miķeļu tradīcijām iepazīstināja skolotāja Baiba Kalniņa. Tika rīkota rudens izstāde. Skaists un atraktīvs, izdomas bagāts bija rudens izstādes galds.Te brīnišķīgā valodā runāja latviešu centība, uzcītība, izdoma un vēlme visu izdarīt pēc iespējas labāk.Mēneša beigās ikviens tika aicināts doties uz Limeriku, kur notika talantu konkurss “Protu? Protu!”. Skolu godam pārstāvēja Krišjānis Brinkmanis.

Novembris tika veltīts sarunām par Latviju. Skolēni ar ģimenēm apmeklēja Neatkarības dienas pasākumu Dublinā. Netika aizmirsts arī par Mārtiņdienu, kad skolā viesojās īpaši viesi: čiganiete un lācis.

Decembrī saulgriezēni aktīvi gatavojās gada vislielākajiem svētkiem- Ziemassvētkiem. Notika ikgadējā piparkūku cepšana, jaunākājās grupās tika veidoti eglīšu rotājumi un papildus notika mēģinājumi svētku uzvedumam „ Ziemas pasaka”, kurā piedalījās visi skolēni. Pilnā zāle un daudzie fotoaparātu zibšņi Ziemassvētku pasākumā liecināja, cik ļoti daudziem vajag šādus svētku brīžus, ko spējam radīt kopā ar mums uzticētajiem bērniem. Kā pastāstīja skolotāja Sarmīte, uzveduma galvenā režisore: „Tajā brīdī jutu, cik svarīgi ir katram vecākam savu bērnu dzirdēt runājam latviešu valodā uz skatuves, redzēt, kā viņš spēj tikt galā ar savu lomu, priecāties par katru bērna vārdu un žestu.”

Skolotājas vēlas pateikties visiem vecākiem par fantastisko atbalstu visa gada garumā.

Lai visās saulgriezēnu ģimenēs miers, saticība un mīlestība Jaunajā gadā!

FOTO: no skoliņas bērnu vecāku arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>