Čārlevillas skoliņa gatavojas Ziemassvētkiem

Komentēt
Share
IMG_0818

KAD SVĒTKU VAKARS TUVĀK NĀK,
SĀK VISI ROSĪTIES KĀ MĀK.
ARĪ PŪCĒNI ČARLEVILLĀ POŠAS –
ZINKĀRĪGI ĶĒĶĶĪ ROSĀS,
SALEJ MEDU MĀLA KRŪKĀS,
PRIECĪGI CEP PIPARKŪKAS!

Sestdiena, pirms otrās Adventes, Čārlevillas nedēļas nogales skoliņā „Pūcīte”, sākās ar nelielu satraukumu, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja skoliņas skolotāja Magda Vītola.
Jaunākā grupiņa atkārtoja šajā mācību pusgadā iemācītos burtiņus, kamēr vecākās grupas bērni veica pārbaudes darbiņu par patskaņiem, līdzskaņiem un divskaņiem latviešu valodā.
Ar nepacietību, katrs no ”pūcēniem” gaidīja praktisko nodarbību, tas šoreiz norisinājās virtuvē…
Ziemassvētki un to gaidīšanas laiks nav iedomājami bez piparkūku sirsniņām, zvaigznītēm, vīriņiem, eglītēm – kas nu kurā veidnīšu komplektā gadījies. Tāpat kā „visu gadu dziesmas krāju, Jāņu dienu gaidīdama”, tā arī veidnītes visu gadu gulējušas virtuves skapja stūrī, savu lielo dienu gaidīdamas.
„Pūcītes” audzēkņi ar neviltotu prieku un degsmi metās piparkūku mīklas veltnēšanā, pēc tam katrs radot sev tīkamāko formu un glazūru. Drīz vien mazos, ziņkārīgos deguntiņus kairināja neaprakstāmi burvīga piparkūku smarža. Tā smaržo tikai vienu reizi gadā… Tā smaržo Ziemassvētki…
Mūsu skoliņas bērni, vecāki un skolotājas šajā klusajā un katram tik svarīgajā laikā novēl mieru sirdī, ticību labajam un nepagurt dāvāt savu mīlestību un labestību līdzcilvēkiem.

Tā gaisma, ko izstaro svece,
Tas gaišums, kas liesmiņā plīvo,
Tā izplēn, pazūd un gaist.
Bet gaisma, kas cilvēkā dzīvo,
Un siltums, ko izstaro sirds-
Tas nezūd. Tas paliek un mirdz..

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>