A. Litauniece un I. Grietiņa saņem Luda Bērziņa konkursa Goda rakstus

[ 1 ] Comment
Share
Bradforda 089

19. septembrī Rīgā notika Starptautiskā Luda Bērziņa pedagogu radošā darba konkursa 2013. gada laureātu godināšanas pasākums. Laureātu vidū bija gan Latvijas, gan diasporas pedagogi.
Konkursa laikā tā rīkotāji lūdza Latviešu valodas aģentūrai (LVA) izvirzīt apbalvošanai divas diasporas nedēļas nogales skoliņu skolotājas.

LVA, pamatojoties uz Īrijas latviešu nacionālās padomes (ĪLNP) pagājušajā gadā iesniegtajiem aprakstiem, par aktīvu un radošu darbību nolēma izvirzīt apbalvošanai Ingunu Grietiņu un Anitu Litaunieci (attēlā), portālam baltic-ireland.ie pastāstīja LVA Diasporas projektu koordinatore Aija Otomere.
“Latviešu valodas aģentūra ļoti lepojas ar augstākminēto diasporas skolotāju darbību un ir pateicīga par to, kas ir paveikts šo gadu laikā!”, piebilda A. Otomere.
Konkursa laureātes Inguna Grietiņa (bērnu vokālā grupa “Mazais Letiņš” un Navanas skoliņa) un Anita Litauniece (Korkas skoliņa) saņēma Goda rakstus par aktīvu devumu izglītības attīstības veicināšanā.

1994. gadā tika iedibināta “Luda Bērziņa balva”, ko pasniedz kultūras un izglītības darbinieku radošā konkursa uzvarētājiem. Konkurss ir noticis ik gadu, 19 gadu garumā, laika periodā no 1994. gada līdz pat 2013.gada septembrim. Konkursa mērķis – atbalstīt aktīvākos latviskas kultūrvides veidotājus un izglītības pārmaiņu īstenotājus. Konkursu iedibinājis un sponsorē pasaulē pazīstamais latviešu ķirurgs, LZA Goda loceklis, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Universitātes Goda doktors, mecenāts medicīnā, izglītībā, sportā un kultūrā, Jeila universitātes profesors Kristaps Keggi. Šo 19 gadu laikā savu radošumu pierādījuši pedagogi, kultūras darbinieki, izglītības iestāžu vadītāji un augstskolu profesori. Luda Bērziņa balva un atzinība piešķirta 514 izcilām personībām, tajā skaitā arī 10 ārzemju speciālistiem no Vācijas, Kanādas, ASV, Īrijas, Venecuēlas un Austrālijas.

FOTO: baltic-ireland.ie

One Response to A. Litauniece un I. Grietiņa saņem Luda Bērziņa konkursa Goda rakstus

  1. vecmāmiņa Laima Latvijā saka:

    Sveiciens skolotājai Anitai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>