Rudens saulgriežu svētki Newry skoliņā

Komentēt
Share
P1180331

Sestdien, 28. septembrī, Newry Latviešu skoliņas dalībnieki, vecāki un skolotājas jau otro gadu nosvinēja rudens saulgriežu svētkus, kurus tagad varam droši saukt arī par savu tradīciju. Pagājušajā gadā cepām maizi, bet šogad spiedām sulas. Miķeļu dziļākā būtība ir novāktā raža, prieks par to, saules ceļš pretim gada tumšākajam laikam un dvēseļu laika atnākšana. Mūsu bērni un vecāki parādīja, ka ir ļoti labi sagatavojušies, tāpēc varējām lepoties ar skaistiem un radoši bagātiem darbiņiem!

Miķeļdienas tematiskās nodarbības, rotaļas un tautasdziesmu skandināšana, Veselības darbnīca, Ražas svētku izstāde, gardumu izstāde “Rudens Pasaka” vecākiem, Minikonkurss ar pārsteiguma balvām, kā arī kopdziesmu dziedāšana – tik bagātīgi un krāsaini mūsu pulciņā tika sagaidīts Miķelītis un rudens, kas nekur citur pasaulē nav tik bagātīgs un krāsains kā tikai mūsu mīļajā Latvijā.

Miķeļdienas Veselības darbnīcā bērni iepazinās ar dārzeņu un augļu ražu un to nosaukumiem, mācījās atpazīt un atšķirt dārzeņus un augļus, kas aug Latvijā, kā arī iemācījās jaunus vārdus. Kopā spiedām dārzeņu un augļu sulas, atpazinām un noteicām augļus un dārzeņus ne tikai vizuāli, bet arī praktiski pēc garšas un smaržas. Par pareizām atbildēm visi saņēmām dabīgo vitamīnu kokteiļus, kuri ir ļoti nepieciešami ikvienam visos gadalaikos.
Minikonkursā kopā balsojām par Visinteresantāko ražas svētku darbiņu un Vispasakaināko gardumu, kuri bija pelnījuši pārsteiguma balvas.

Noslēdzot svētkus kopā izdziedājām arī dažas rudens kopdziesmas (“Cāļus skaita rudenī”, “Tik un tā”, “Kā senā dziesmā” un “Nāk rudentiņis”).
Arī Jūs varat sarīkot Miķeļu galdu ar visādiem augļiem un dārzeņiem un aicināt katru atminēt, kas ir ielikts rokās – var taustīt, smaržot un garšot!
Krāsainu un vitamīniem bagātu Jums šo rudentiņu!

Nāk rudens apgleznot Latviju,
Bet nepūlies necenties tā,
Man viņa ir visskaistākā
Tik un tā…

Agnese Šerbuka

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>