Mācības sākušās arī Charleville skoliņā

Komentēt
Share
IMG_0601

Latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Pūcīte”, kas darbojās jau agrāk un tagad pēc pārtraukuma ir atsākusi savu darbību, sestdien, 21. septembrī, notika pirmā jaunā mācību gada nodarbība. Skoliņa “Pūcīte” atrodas Charleville, Co. Cork.
Par to, kā noritēja pirmā nodarbība Charleville skoliņā, portālam baltic-ireland.ie stāsta skolotāja Daina Konstantinova-Škurova:

“Skoliņa “Pūcīte” 21. septembrī uzsāka mācību stundu par latviešu valodu, par valodas nozīmi, pārrunājām, cik svarīgi mums, svešumā dzīvojošajiem, saglabāt to un neaizmirst lietot ikdienā. Tāpēc skoliņas bērni rakstīja vēlējumus latviešu valodai, lai piedalītos 500 m garajā Valodas kamoliņa tapšanā. Lasot bērnu novēlējumus, ikviens skolotājs sapratīs, ka darām vajadzīgu darbu… valoda jāsaglabā, jāizkopj, jānodod no paaudzes paaudzē.
Pirmajā skolas dienā bērni izveidoja mazos draudziņus – pūcēnus mūsu skoliņas Ziņkārīgajai Pūcei, tagad viņai nebūs tik garlaicīgi gaidīt bērnus līdz nākamajai nodarbībai…
Mūsu skoliņā visi bērni ir ļoti kustīgi, tāpēc neiztikt bez aktivitātēm, uzrīkojām jautrās stafetes pirms kūkas ēšanas.

Kopā pavadītais laiks bērniem dod iespēju runāt dzimtajā valodā, šajā mācību gadā turpināsim iesākto darbu, mācīsimies rakstīt un lasīt latviešu valodā… turpināsim iepazīties ar latviešu tautas dziesmām, pasakām, teikām…
Skoliņas bērnu vecāki atsaucās uz ierosinājumu piedalīties labdarības akcijā, lai palīdzētu Inčukalna invalīdu biedrībai “Mūsmājas”. Jo, tik tiešām, kopā mēs varam!
Skoliņā nodarbības notiek katru sestdienu plkst. 12.00.
Papildinformācija pa tālruni 0872377868.”

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>