Latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa Droghedā

[ 1 ] Comment
Share
IMG_4593

Šodien, pirmajā īsti pavasarīgi siltajā dienā Droghedā durvis vēra jauna latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa. Skolotājus, 14 jaunākās grupas un 11 vecākās grupas bērnus un viņu vecākus sveikt bija ieradies arī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts.

Uzrunājot skolotājus, vecākus un bērnus, vēstnieka kungs, uzsverot latviskās izglītības nozīmi, pastāstīja par savu Amerikā pavadīto bērnību, kurā neiztrūkstoša sastāvdaļa bija mācības latviešu skoliņā. Pēteris Kārlis Elferts Droghedas skoliņai uzdāvināja grāmatas un Latvijas valsts karogu.
Pēc atklāšanas runām un iepazīšanās bērnus un vecākus latviešu rotaļās iesaistīja Burtu meitene, kam sekoja pirmā mācību stunda. Jaunāko grupu savā paspārnē ņēma skolotāja Lolita Kučinska, bet vecākās grupas bērni skolotājas Ingas Tairovas vadībā aizvadīja savu pirmo latviešu valodas mācību stundu. Pēc pārvarēta pirmā mulsuma bērni ātri iejutās draudzīgajā vidē un kāri tvēra skolotāju teikto.
Uz pirmo Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas nodarbību bija ieradušies arī kolēģi no topošās Newry skoliņas.

Turpmāk mācības Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā notiks katru sestdienu, jaunākajai grupai (no 3 līdz 6 gadiem) no plkst. 13.30 līdz 15.00, vecākajai grupai (no 6 līdz 10 gadiem) no plkst. 15.15 līdz 16.45. Izņēmums būs Lieldienu nedēļa, kad nodarbības notiks nevis sestdien skoliņā, bet gan svētdien, 8. aprīlī, Ardgillan pils parkā – www.ardgillancastle.ie. Savukārt 14. aprīļa nodarbībās skoliņā viesosies mūziķi no Latvijas un, tā kā vēlēšanos sadarboties ar Droghedas skoliņu ir izteicis Dj Alvas, šis noteikti nebūs vienīgais muzikālais pasākums.

Jāpiebilst, ka Droghedas skoliņā ir pieejami arī logopēda pakalpojumi. Skolotāja Inga Tairova, kas pēc profesijas ir arī logopēds, palīdzēs bērniem novērst runas problēmas.

Papildinformācija pa tālruņiem: Lolita – 0863335070, Inga – 0872913034, vai rakstīt uz e-pasta adresi: droghedasskola@gmail.com.
Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas adrese: Holy Family Community Centre, Ballsgrove, Drogheda, Co. Louth.

FOTO: baltic-ireland.ie

One Response to Latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa Droghedā

  1. paldies saka:

    lai viss uzsaaktais izdodaas,un noteikti izdosies,jo neviena valodinja nav tik milja un tuva ,kaa taa kas likta shuupulii…paldies visiem vecaakiem ,kuri atrada laiku,atveda savus lolojumus uz sho briinishkjiigo saakumu….veelreiz paldies

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>