Latviešu skoliņa Korkā

[ 2 ] Comments
Share
Korkas_skolas_saime_2011

Latviešu skoliņa Korkā darbojas jau trešo gadu. Nodibinoties LSC – Latviešu sabiedrībai Korkā, radās iespēja sapulcināt vecākus un uzklausīt viņu vēlmes.
Uz pirmajām nodarbībām pulcējāmies 2009. gada aprīlī un maijā,  kad sanācām kopā pilsētas bibliotēkā, interaktīvā izstādē, pilsētas muzejos, lai iepazītos tuvāk un sadraudzētos. Oktobrī jau notika pirmais skoliņas Miķeļdienas gadatirgus. Tas kļuvis par tradicionālu skoliņas jauna mācību gada sākuma dienu.


Organizējām gan iknedēļas pirmsskolas un skolas vecuma bērnu grupu nodarbības, gan atsevišķā dienā bēbīšu – māmiņu klasīti mazajiem 2 – 3 gadīgajiem bērniem. Tagad jau pirmie bēbīši ir čakli skolnieki.

Lai pēc iespējas aptvertu skolā iet gribētājus, šogad skoliņa darbojas trīs dienas nedēļā.
Ceturtdienās no 17.00 – 19.00 darbojas jaunākā (4-5 gadi), vidējā pirmsskolas (5-6 gadi ) un vecākā (7-9 gadi) skolas grupiņa Turners Cross Community center telpās.
Svētdienās no 11.00- 12.00 darbojas māmiņu- bēbīšu klasīte divdgadīgiem bērniem, kuriem ar gaišām un ērtām telpām, kā arī spēļu bagātību palīdz Karenas vecāki.
Sestdienās notiek arī individuālas nodarbības bērniem Korkā un Fermojā, vienojoties personīgi.

Mums ir trīs skolotājas:
Gunita, Margarita un Anita. Skolas sekmīgu darbošanos nodrošina arī atsaucīgu un izpalīdzīgu vecāku kopa, bez kuru sirdsgudrās palīdzības šis lielais darbs nebūtu paceļams.
Vecāki parūpējas par transportu, finansiālo skolas darba nodrošinājumu (klāt pie projekta līdzfinansējuma no Latvijas), par telpu iekārtošanu un sakārtošanu pirms un pēc nodarbībām un svētkiem, bet galvenais – par bērnu mājasdarbiem. Protams, ka mājās jāpiestrādā gan rakstos, gan lasīšanā, gan mācoties tautas diesmas, dzejoļus, pasaku stāstīšanu, vārdus pasākumu izrādītēm, jo tiešo kontaktstundu ir par maz, lai bērni pagūtu visu izdarīt klasē. Tāpēc panākumi ir skoliņas un ģimenes kopīga darba rezultāts.

Skolas kalendārā var redzēt, ka esam pieskaņojušies Īrijas skolu brīvdienu kalendāram, lai ģimenes varētu brīvi plānot šo laiku. Regulāri organizējam kopīgus skoliņas pasākumus, kuros ir aicināti aktīvi piedalīties visi, arī ciemiņi.
Svinam Miķeļdienu, Latvijas dzimšanas dienu, Mārtiņus, Ziemassvētkus, Meteņus, Dzimtās valodas dienu, Latvijas Māmiņdienu, Skolas noslēgumu. Ar prieku uzņemam ciemiņus, braucam uz Limeriku uz sporta spēlēm.

Piemēram pašlaik Korkas skoliņa gatavojas tradicionālajai pavasara ekskursijai, kura notiks 1. aprīlī. Nākamais skoliņas pasākums – Lieldienas dabā 12. aprīlī.

Mūsu adrese:
Turners Cross Community Center,
Church view,
Curragh Road,
Cork

Tas ir tikai 10min.attālumā no pilsētas centra.
Kontaktinformācija:
Skolotāja Anita – 0874178231, anitlit@inbox.lv

 

FOTO: Korkas skoliņas arhīva

2 Responses to Latviešu skoliņa Korkā

 1. Skolina saka:

  Sveiki. Atradu interneta ka seit Corka ir Latviesu skolina.. Velejos uzzinat ka ir ar berniniem kas ir teju jau tris gadinus veci.. Ka ar stunsinam un macisanu, kada samaksa. Amanda

  • Korkas skoliņa saka:

   Labvakar! Mūsu skoliņa darbojas jau 4 gadus. Vispirms Jums vajadzētu sazvanīties ar skolotāju Anitu ( tel.nr. 0874178231), lai vienotos par tikšanos. Ja vēlaties varat apciemot mūs ceturtdienā no 17.00 – 18.30.
   Adrese: Turners Cross Community Center,
   Church view,
   Curragh Road, Cork
   Nodarbības mums notiek katru ceturtdienu, tā kā varat droši atnākt iepazīties, paskatīties kā mēs strādājam un vienoties par Jūsu bērniņam piemērotāko nodarbību laiku. Visu labu vēlot, skolotāja Gunita.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>