Pirmie diasporas skolotāju kursi Īrijā

Komentēt
Share
IMG_0424

Šonedēļ Lough Lannagh atpūtas centrā (Castlebar, Co. Mayo) notiek ne tikai otrais Īrijas 3×3 saiets, bet arīdzan diasporas nedēļas nogales skoliņu skolotāju kursi.
Skolotāju kursi šoreiz ir nozīmīgi ar to, ka, pirmkārt, pirmo reizi norisinās Īrijā un, otrkārt, notiek veselas nedēļas garumā, kas nodrošina sistemātiskāku pieeju pedagogu izglītošanai.

Kursos piedalās 21 dalībnieks. Pārsvarā tie ir vietējo skoliņu skolotāji, tomēr dalībnieku vidū ir arī pārstāvji no Latvijas, Norvēģijas un Lielbritānijas.
Skolotāji amata gudrību apgūšanai, kam šoreiz dots nosaukums “Latviešu valodas apguve: kā mācīt un mācīties latviešu valodu”, katru dienu velta trīs stundas, bet pārējā laikā izmanto 3×3 saieta piedāvāto ieviržu programmu, piemēram, mācās fotografēšanas, maizes cepšanas vai floristikas pamatus.
Kursu noslēgumā katrs skolotājs saņems apliecību par profesionālās kompetences pilnveidi.

Ar savu bagāto pieredzi skolotāju seminārā dalās četras kundzes no Latviešu valodas aģentūras (LVA) – LVA galvenā metodiķe Vineta Vaivade, LVA metodiķe Liene Valdmane, LVA metodiķe Aija Otomere un LVA Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa.

No Īrijas un Ziemeļīrijas skolotāju kursos piedalās Evita Zilgme (Latviešu biedrības Īrijā skoliņa “Saulgriezīte”), Sigita Ekuse (Droghedas skoliņa), Inta Dreimane-Riekstiņa, Inita Danne (abas no Portlaoise skoliņas “Sauleszaķēns”), Kristīne Mihailova – Walshe (Limerikas bērnu un jauniešu centrs), Zane Kažotniece, Inese Dreimane (abas no Co. Mayo skoliņas), Inguna Grietiņa (bērnu vokālā grupa “Mazais Letiņš”), Vineta Makšus, Agnese Šerbuka (abas no Newry skoliņas).

Pirmie diasporas nedēļas nogales skoliņu skolotāju kursi Īrijā, kas visiem dalībniekiem ir bez maksas, notiek pateicoties Latvijas Sabiedrības Integrācijas fondam (SIF), Latviešu valodas aģentūrai (LVA), Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Eiropas latviešu apvienībai (ELA) un Īrijas latviešu nacionālajai padomei (ĪLNP).

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>