PBLA izdevumus varēs iegādāties Dziesmu svētku tirdziņā

[ 1 ] Comment
Share
3gramatas_600px

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā Vērmanes dārzā no 2. līdz 7. jūlijam notiks Dziesmu un deju svētku amatnieku tirdziņš. Tirdziņā būs arī kopīgs Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes (IP) un Latvieši pasaulē muzeja un pētniecības centra stends, kurā abas organizācijas dalīs informāciju par savu darbību, kā arī tirgos PBLA IP izdotās mācību grāmatas, portālam baltic-ireland.ie pavēstīja PBLA IP priekšsēde Daina Grosa.

PBLA mācību grāmatas ir dažādas – ir darba burtnīcas, ar ko pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni var paši darboties, vai arī vecāku vai skolotāju uzraudzībā pildīt uzdevumus. Ir izdotas arī divas vieglas un saprotamas gramatikas darba burtnīcas, ko jau sekmīgi daudzas latviešu skolas ārzemēs izmanto savā iknedēļas darbā un ir atzinušas par noderīgām. Pārdošanā būs arī “readers” – mazgrāmatiņas, ko bērni paši savā nodabā var lasīt un sekot līdzi stāstu ilustrācijām, ja teksts vēl šķiet mazliet par sarežģītu, var lasīt kopā ar vecākiem vai skolotājiem.

Latvieši pasaulē muzejs un pētniecības centrs, savukārt, Dziesmu svētku laikā sāks jaunu projektu “Dziesma trimdā” un vāks materiālus par Dziesmu svētku kustību ārpus Latvijas. Muzeja darbinieki Dziesmu svētku laikā vēlētos dzirdēt jebkura trimdas Dziesmu svētku dalībnieka atmiņas un stāstus, kā arī priecāsies tikties ar visiem, kuri vēlas kavēties atmiņās, dalīties ar savu pieredzi vai pat priekšmetiem un materiāliem, kas saistās ar Dziesmu svētku kustību ārzemēs.

Priecāsimies jās satikt Dziesmu svētku tirdziņā Vērmanes dārzā no 2. līdz 7. jūlijam!

One Response to PBLA izdevumus varēs iegādāties Dziesmu svētku tirdziņā

  1. Tāpēc mēs ļoti priecāsimies par jūsu Dziesmu svētku, dziesmu dienu, latviešu kultūras dienu personiskajiem stāstiem un pieredzi. Tāpat labprāt pieņemsim priekšmetus un materiālus, kas saistās ar dziesmu svētku kustību ārzemēs. Varbūt jums ir saglabājušās interesantas lietas no Dziesmu svētkiem, piemēram piespraudītes, fotogrāfijas, afišas u. tml. Bet pats svarīgākais – pārcilājiet savas Dziesmu svētku atmiņas, tajās noteikti atradīsies vērtīgi un interesanti stāsti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>