Mācību gada noslēgums Ziemeļīrijas skoliņā

Komentēt
Share
DSCN1861

Sestdien, 15. jūnijā, arī Newry (Ziemeļīrija) latviešu bērnu skoliņa atzīmēja pirmā mācību gada noslēgumu kopā ar vecākiem, vecvecākiem un mīļo bērnības dienu draugu Vinniju Pūku, portālam baltic-ireland.ie darīja zināmu Newry Latviešu bērnu un jauniešu centra skolotāja Agnese Šerbuka.

Skoliņas pirmā mācību gada noslēguma svinības ieskandināja jaunizveidotais latviešu ansamblis Vinetas Makšus vadībā ar latviešu tautasdziesmu “Gaisu šķīru dziedādama”. Skolotājas izteica komplimentus un pateicību vecākiem par izturību un aicināja čaklāk darboties Jaunajā mācību gadā! Sekoja vienota kopdziesma “Tikai Tā”, kuras laikā izjutām kopības spēku un abpusēju prieku.

Svētki sākās ar komandu sacīkstēm. Bērni un vecāki izveidoja komandas, kurām tika uzdoti dažādi prāta uzdevumi. Bērniem un vecākiem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem un jāpamato savs viedoklis, par centieniem saņemot jaukas balviņas.

Pēc uzdevumu izpildes sekoja koncerts, kura laikā bērni vecākiem nodziedāja dažas skoliņā iemācītās dziesmiņas, kā arī jaunu dziesmiņu par lācīti Vinniju Pūku. Pateicībā un mīlestībā pret dzimteni, mīļo Latviju, visi nodziedājām arī dziesmu “Piena Ceļš” no filmas “Sprīdītis”.
Pēc skaistā koncerta bērni bija godam nopelnījuši atpūtu, tāpēc visi kopā noskatījāmies jautro multfilmu par Vinniju Pūku latviešu valodā. Multfilmas laikā lācītis Pūks pārsteidza bērnus ar savu ierašanos klātienē! Vinnijs Pūks bija atvedis bērniem Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrijas piešķirtos Pateicībus rakstus par uzcītīgu latviešu valodas un kultūras tradīciju apguvi, zināšanu pilnveidi. Arī Pūkam tika dāvana – medus burka, pēc kuras saņemšanas Pūks kopā ar bērniem izkustējās jautrās latviešu rotaļās un devās atpakaļ uz Latviju.

Svinību noslēgumā visus iepriecināja Skoliņas Pirmās Dzimšanas dienas medus kūka. Īpašs mirklis, kad bērni kopā ar skolotājām ievēlējās vēlēšanos Jaunajam mācību gadam un visi kopā nopūta pirmo svecīti, mēs ticam, ka tā piepildīsies!

Jāpiemin, ka tējas pauzes laikā vecāki noskatījās videomateriālu par 3×3 nometni Īrijā, kura laikā arī pārējās ģimenes tika mīļi aicinātas piedalīties neaizmirstamajā, košajā un latviskajā 3×3 nometnē, kas šovasar no 11. – 18. augustam notiks Castlebar, Co.Mayo, Lough Lannagh atpūtas centrā.

Vēlot siltas un raibas vasaras brīvdienas Latvijā visiem mūsu bijušajiem un esošajiem skoliņas dalībniekiem, vecākiem un draugiem!

Liels Paldies visiem atbalstītājiem – portālam Baltic-Ireland, avīzei “Īrijas Vēstis”, Latvijas Vēstniecībai Īrijā, Ingunai Grietiņai un Latviešu Valodas Aģentūrai.

Uz tikšanos Jāņu Saietā Mūspusē un vasaras muzikālajās nodarbībās gan bērniem, gan pieaugušajiem, kurām Jūs varat jau pieteikties tagad atrakstot uz skoliņas e-pastu: newry.skola@gmail.com.

FOTO: no Newry Latviešu bērnu un jauniešu centra arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>