Radošuma balva Kristīnei – Mihailovai Walshei

[ 1 ] Comment
Share
balva_Kristinei

1. jūnijā Limerikas pēdējās skolas dienas pasākumā LBJ centra vadītāja Kristīne Mihailova – Walshe saņēma Latvijas mākslinieces Irēnas Lūses gatavoto balvu par dalību projekta “Koklītes ceļojums” izglītojošās aktivitātēs. Pasniegt balvu Limerika ieradās projekta idejas autore un koordinatore Korkas Latviešu skoliņas skolotāja Anita Litauniece.

Viņa pastāstīja, ka “Koklītes ceļojums” ir skatītāju novērtēts kā viens no Latvijas radošo mākslinieku, Kultūras ministrijas un latviešu diasporas skolu un organizāciju ļoti veiksmīgas sadarbības piemēriem.

“Tāpat kā izrāde “Sprīdītis” (te paldies Evitai Dāvei par sirsnīgo sadarbibu!), “Koklītes ceļojums” dāvāja bagātas un izteiksmīgas latviešu valodas, autentiskas latviskas kultūras, personiskas iesaistīšanās un līdzpārdzīvojuma mirkļus emigrācijas latviešu bērniem un viņu vecākiem, visiem skatītājiem.

Abas izrādes bija apzināti un veiksmīgi tuvinātas skatītājiem. Mākslinieki bija parūpējušies par bērnu un vecāku iesaistīšanu – bērni priecājās par rotaļās iešanu ar Sprīditi un Lienīti, Korkas skoliņas Elzai par jauku pārsteigumu tētis kāpa uz skatuves Vēja lomā, bet pēc “Koklites” izrādes visi – lieli un mazi – izbaudīja latvju daņčus no rotaļas.

Savukārt skolotāji parūpējās par izrāžu gaidīšanas aktivitātēm skoliņās. “Koklīti” ciemos gaidot, viena no iespējām bija uztaisīt savu izrādes afišu un novērtēt citu veikumu. Limerikas skolotājas Kristīnes afiša ieguva lielāko balsu skaitu. Tāpēc Latvijas māksliniece, bērnu grāmatu un žurnāla “Ezis” ilustratore Irēna Lūse apgleznoja krūzi tieši Kristīnei.

Apsveicam Kristīni un sakām paldies par atsaucibu un radošu pieeju!

Paldies arī Inesei Asermanei (Peterboro Anglijā) un Gunitai Mežulei (Korkā) par oriģinālajām autorafišām “Koklītei”, tās arī guva atsaucību un balsis no skoliņām!

Liels paldies visiem skolotājiem par realizētām dažādām interesantām aktivitātēm ar skolu bērniem, kā “Muzikantu pasaku” klausīšanās, pēcizrādes nodarbības par mūzikas instrumentiem, bērnu zīmējumi sūtīšanai māksliniekiem. Paldies par aprakstiem, fotogrāfijām un vērtējumiem gan konkursam, gan projektam. Tos iesniegsim KM.

Tikko ir saskaņotas “Koklītes” izrādes Ziemeļeiropā, kur rudenī notiks Edgara un Lilijas Liporu otrā tūre ar izrādem Tallinā, Helsinkos, Oslo, Stokholmā, , pavisam vēl vismaz 6 izrādes.
Citēšu dažas no atsauksmēm:

“Pārsteidza, cik Edgara Lipora izrādē gan vārdi, gan teksta uzbūve , gan izpildījums bija atbilstoši bērnu uztverei, viņu uzmanība visu izrādes laiku bija neatslābstoša.” (skolotāja Ilze Belasa, Limerikas BJC skola.)
“Formāts, ilgums un pasniegšanas veids bija ideāls – šādā veidā laikam var stāstīt par jebko – pārsteiguma moments “satiekot” katru instrumentu uzrunā gan lielus, gan mazus, neļauj atslābt interesei un rada vēlmi šādas izrādes skatīties vēl un vēl!” (Daina Grase, Briseles skola.)

“Mums bija vienkārši burvīga svētdienas pēcpusdiena Minsterē. Rakstīju arī Edgaram un Lilijai – tik daudz jauku un pozitīvu atsauksmju no visām pusēm !” (Inga Pētersone, Latviesu Centrs Minsterē.)

“Newry šo brīnišķīgo un izglītojošo pasākumu kopumā apmeklēja ap 30 cilvēku no skoliņas, kā arī citām tuvākās apkārtnes ģimenēm.
Izrādi vērtējam kā profesionālu un izcilu mūzikas un latviešu valodas stundu, kuras laikā bērni izrādīja sajūsmu un izpratni. Pēc izrādes Edgars un Lilija novadīja neaizmirstamu latviešu tautisko deju un dziesmu vakaru, iesaistot visus klātesošos. Pasākums ilga 4 stundas, kas kopumā ir ļoti ilgs pasākuma laiks, un tas apliecina, cik svarīga mums ir latviešu valoda un sava kultūra.
Šādi pasākumi ir ļoti nepieciešami arī nākotnē!” (Agnese Šerbuka, Newry Latviešu BJC.)

“Mēs Vīnē bijām ļoti apmierināti ar pasākumu. Izrāde tiešām patika gan bērniem, gan arī pieaugušajiem. Interesanti, ka daudzus atzinīgus vārdus dzirdējām ne tikai no latviešiem, bet arī no mūsu radiniekiem (vīriem) no Austrijas un Vācijas.
Mēs ļoti priecātos, ja Kultūras ministrijai būtu iespējams arī tuprmāk atbalstīt līdzīgus pasākumus. Šādi organizēts tas radīja arī vienotības sajūtu ar pārējām Eiropas latviešu skoliņām” (Ieva Pūpola, Latviešu skola Vīnē).

Visi pēcizrāžu vērtējumi liecina par to, ka abi Latvijas KM finansiāli atbalstītie projekti paliks šī mācību gada pozitīvās pieredzes zelta apcirkņos, jo bija labi noorganizēti, kupli apmeklēti, mazu un lielu skatītāju nedalītas uzmanibas un priekpilnas līdzdarbošanās bagātināti.”

Sagatavoja: Anita Litauniece

FOTO: no Korkas, Limerikas BJC un Newry BJC skolu un mākslinieces Irēnas Lūses fotoarhīviem

One Response to Radošuma balva Kristīnei – Mihailovai Walshei

  1. Reyes Hogan saka:

    Pie “Sauleszaķēna” bērniem Latvijas mākslinieki ar izrādi “Koklītes ceļojums” viesojās tieši 17.martā, kad Īrijā tiek atzīmēta Svētā Patrika diena. Kā pastāstīja skoliņas pārstāve un skolotāja Inita Danne, bērni un viņu vecāki ar lielu interesi klausījušies un dzīvojuši līdzi Edgara Lipora aizraujošajam stāstam par mazās Koklītes ceļojumu, kā arī iepazinušies ar dažādiem latviešu mūzikas instrumentiem, no kuriem pāris bijuši pārsteigums arī dažam pieaugušajam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>