Nedēļas nogales skoliņu bērnu darbiņi izstādē “Latvju raksti”

Komentēt
Share
IMG_9203

Otro Latvijas kultūras dienu Īrijā ietvaros bija aplūkojama izstāde “Latvju raksti”, kurā savus darbiņus apskatei bija izlikušas deviņas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas. No visdažādākajiem materiāliem mazie latviešu skoliņu skolnieciņi bija izveidojuši visiem labi zināmos mūsu tautas ornamentus un etnogrāfiskās zīmes.

Bērni ar skolotāju palīdzību izstādei bija izveidojuši Dieva, Māras, Laimas, Saules un Mēness zīmes, Māras līkločus, saktiņas, “Ūsiņu”, “Zalkti”, “Jumi”, “Zvaigzni” u.c. etnogrāfiskās zīmes.
Izstādē, kas 4. maijā notika Īrijas tradicionālo mākslu centrā “Clasac”, Alfie Byrne Road, Clontarf, Dublin 3, savus latvju rakstus bija izstādījušas deviņas no vienpadsmit Īrijas un Ziemeļīrijas latviešu bērnu skoliņām – Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) skoliņa “Saulgriezīte” (Dublina), Newry latviešu bērnu un jauniešu centrs, Korkas skoliņa, Navanas skoliņa un jauniešu apvienība, Portlaoise skoliņa “Sauleszaķēns”, Longfordas skoliņa, Limerikas bērnu un jauniešu centrs, Droghedas skoliņa un Latviešu atbalsta grupas skoliņa no Castlebar, Co. Mayo.

FOTO: baltic-ireland.ie
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>