“Mazais Letiņš” jubileju svinēs Briselē

Komentēt
Share
2011_maijs_Kulturas dienas Irija 263

Cik ātri skrien laiks! Īrijas latviešu bērnu vokālā grupa “Mazais Letiņš”, kas nu jau ir pārtapusi par mūzikas studiju-skolu, šomēnes svinēs jau piekto dzimšanas dienu! Esošie un bijušie “mazie letiņi” uz svētku torti tiek aicināti rīt plkst. 15.00 Lantern centre, 17 Synge street, Dublin 8, bet pašas svinības notiks pēc nedēļas Briselē.

Par piecos gados iespēto un jubilejas braucienu uz Briseli portālam baltic-ireland.ie stāsta “Mazā Letiņa” dziedātāju Ieviņas un Pēterīša māmiņa Ilze Barkus:
“Šogad „Mazais Letiņš” ir kļuvis piecgadnieks! Un jau 23. marta rītā kopā ar savu mīļo skolotāju Ingunu Grietiņu dosies uz Briseli svinēt šo jubileju. „Mazais Letiņš” Briselē koncertēs Latvijas Republikas Pastāvīgās Pārstāvniecības Eiropas Savienības telpās Briselē, 23 Avenue Des Arts svētdien, 24. martā plkst. 11.00. Koncerts notiks kopā ar Briseles skoliņas un mūzikas grupas skolēniem. Protams, „letiņa” bērni, viņu vecāki un skolotāja laiku veltīs arī godam nopelnītai atpūtai ekskursijās pa „Mini – Europe”, apmeklēs „Atomium”, apskatīs Briseles vecpilsētu, laiku pavadīs jaukā un mīļā sadraudzībā. Bet par to varēsim dalīties iespaidos pēc šīm abām svētku dienām.
Jau pieci gadi! Tik ātri paskrējis šis laiks, kopš diriģente Inguna Grietiņa pirmoreiz sapulcināja latvju bērnus muzicēšanai kopā ar populāro grupu „Čikāgas Piecīši”, kuri 2008. gada Lieldienu laikā viesojās Īrijā. Toreiz kopīgā koncertēšana izdevās tik veiksmīga, ka tika nolemts šiem bērniem neļaut izklīst Īrijas plašumos, bet apvienot ansamblī ar skaisti skanīgu nosaukumu „Mazais Letiņš”. Pats Alberts Legzdiņa kungs deva svētību šim nosaukumam.
Pa šiem pieciem gadiem sastāvs ir krietni pamainījies. Pirmie dziedātāji ir jau izauguši no „letiņa” vecuma, un pašlaik vairāki no viņiem mācās ģitāristu studijā Rasas Stonkus vadībā, kā arī dzied korī Īrijas latviešu jauktajā korī „ eLVē”. Katru gadu ansamblī nāk klāt jauni dalībnieki.
Šajos gados „Mazais Letiņš” ir daudzkārt koncertējis Īrijā gan dažādos latviešu organizāciju un skoliņu rīkotos bērnu pasākumos, gan kuplinājis kora „ eLVē” koncertus, gan piedalījies vairākos īru svētku pasākumos. Ansambļa dziedātāji ir piedalījušies Vispasaules Latviešu dziesmu svētkos Kanādā, viesojušies un koncertējuši Londonas latviešu skoliņas 60. gadu jubilejas pasākumā Anglijā, muzicējuši kopā ar „ Čikāgas Piecīšiem” viņu 50 gadu jubilejas koncertā Latvijā uz Nacionālā teātra skatuves. Grupas dalībnieki ir muzikāli auguši, ieguvuši skatuves pieredzi, un, pats galvenais, bērnos tiek saglabāts latviskums, patriotisms, sadraudzība dziesmā. Vislielākās pārmaiņas „Mazais Letiņš” piedzīvoja uzsākot savas pastāvēšanas piekto sezonu, jo no vienkārši muzicējošas grupas pārtapa par mūzikas studiju – skolu ar vairākām klasēm. Respektīvi, mūzikas studijā – skolā „Mazais Letiņš” jau ar 2012. gada 1. septembri aktīvi darbojas vokālā, kokles, blokflautas, sitamo instrumentu un ģitāras klases. Tas viss ir iespējams tikai ar īpašu neatlaidību, mērķtiecību, milzīgu darba un sirds degsmes ieguldījumu, kas piemīt „Mazā Letiņa” skolotājai Ingūnai Grietiņai. Viņas vadībā grupa aug un pilnveidojas. Paldies jāsaka arī ģitāras un blokflautas pedagogiem Rasai Stonkus un Zanei Lambertei. Kā arī bērnu vecākiem, kuri bērnus ved uz nodarbībām un koncertiem gan tuvus, gan tālus ceļa gabalus, nežēlojot savu laiku un līdzekļus.
Ik gadu „Mazais Letiņš” atraktīvi un interesanti atzīmē savu jubileju. Līdz šim dzimšanas dienas ir svinētas ūdens atrakciju parkā, spēlējot boulingu, atpūšoties „Tayto” parkā, kā arī apmeklējot un jautri pavadot laiku lauku zoo dārzā. „Letiņa” bērniem visur ir interesanti un viņi māk gan strādāt, gan jautri atpūsties! Tas ir pateicoties tam, ka tiek augti godā turētas ģimeniskās vērtības, audzināšana kolektīvā, un, kas ir īpaši svarīgi bērniem ārpus dzimtenes, tiek uzturētas un koptas latviskās tradīcijas.
Vēlam „letiņa” bērniem veiksmīgi koncertēt Briselē, un gaidīsim viņus atpakaļ Īrijā. Tuvākais lielais koncerts Īrijā „Mazajam Letiņam” ir paredzēts Latvijas kultūras dienās 4. un 5. maijā „Classac” centrā un Temple Baar. Uz tikšanos koncertos!”

Galerija

FOTO: no “Mazā Letiņa” arhīviem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>