Ieskats diasporas skolotāju seminārā

Komentēt
Share
IMG_8637

Pagājušās nedēļas nogalē, 23. un 24. februārī, kaimiņsalas pilsētā Bradfordā notika Anglijas un Īrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu skolotāju seminārs, ko sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru (LVA) organizēja Latviešu nacionālā padome Lielbritānijā (LNPL).

Semināra atklāšanā skolotājus, kuri pārstāvēja 20 skoliņas, uzrunāja un sveica Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajā Karalistē 1. sekretāre Ieva Jirgensone, LNPL Izglītības nodaļas vadītājs Māris Pūlis un LVA Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa. Jāatzīmē, ka Jirgensones kundze pasniedza arī dāvanas – katra skoliņa saņēma mācību materiālu komplektu, kas izdots ar Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) finansiālo atbalstu.
Kā mājinieki, apsveikumu semināra dalībniekiem bija sagatavojuši arī Bradfordas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotāji un audzēkņi.
Apsveikumu uzrunām tradicionāli sekoja iepazīšanās ar skoliņām. Īsās prezentācijās skolotāji pastāstīja par savām skoliņām un ieskicēja problēmas. Kā galvenā problēma pārsvarā gadījumos tika akcentēta audzēkņu vecāku piesaistīšana un iesaistīšana skoliņas dzīvei.
Pēc tam vārds tika dots LVA metodiķe Aijai Otomerei, kura pavēstīja, ka no valsts budžeta līdzekļiem šogad skoliņām ir paredzēti 52 tūkst. Ls, savukārt 10396 Ls tiks izlietoti skolotāju kursiem un izglītojošiem pasākumiem (5% no šīm summām, kā administrators, saņems Eiropas Latviešu Apvienība (LVA)). Šī ziņa, protams, visus iepriecināja! Tāpat Aija Otomere pastāstīja, kādi, visticamāk, būs kritēriji skoliņām, lai tās varētu pieteikties līdzfinansējuma saņemšanai. Ja līdz šim LVA atbalstīja piecas Īrijas skoliņas (Korkas, Limerikas, Longfordas un abas Dublinas skoliņas), tad turpmāk visām skoliņām būs vienāda izejas pozīcija.
Klātesošie arī uzzināja, ka LVA no 15. līdz 20. jūlijam 30 diasporas bērniem rīkos nometni Latvijā, bet 6000 Ls tērēs diasporai paredzēto mācību materiālu iegādei.
Tik iepriecinošus jaunumus uzzinājuši un kafijas pauzē tos apsprieduši, skolotāji sagaidīja nākamo patīkamo pārsteigumu – LVA galvenā metodiķe Vineta Vaivade, uzskatāmi demonstrējot mācību līdzekļus, detalizēti un saprotami izskaidroja to pielietojumu un plašās iespējas. Klusums zālē liecināja, ka Vaivades kundzes teiktajā skolotāji ieklausījās ar nedalītu uzmanību.
Pirms pēdējā tās dienas uzdevuma, kas bija darbs grupās, skolotāji uzklausīja Avitu O`Donnell, kura dalījās pieredzē par paveikto Londonas skoliņā.
Pirmās semināra dienas darba kārtības pēdējais punkts paredzēja “vakara sarunas neformālā gaisotnē, dziedāšanu un lustes”. Neiedziļinoties detaļās, droši var apgalvot, ka tieši tā arī tika pavadīts šis laiks! Vien piebildīšu, ka to, lai lustes tiešām būtu lustes, nodrošināja Peterborough skoliņas pārstāve Iveta Sūna un LVA Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa.
Semināra otrā diena iesākās ar darba grupās paveiktā prezentāciju. Šoreiz akcents tika likts uz skoliņu kvalitāti, ko raksturoja labās prakses piemēri.
Pēc tam Aija Otomere klātesošos iepazīstināja ar elektroniskajiem mācību materiāliem, kurus var izmantot ne tikai skolotāji, bet arī bērnu vecāki – www.sazinastilts.lv, www.epupa.valoda.lv un www.valoda.lv.
Tālāk vārds tika dots Romānam Kisļakam, kurš pastāstīja par Kentas skoliņas pieredzi tālmācības programmas īstenošanā, kas notiek sadarbojoties ar Brocēnu vidusskolu.
Semināra noslēgumā LNPL Izglītības nodaļas vadītājs Māris Pūlis un bērnu mūzikas studijas – skolas “Mazais Letiņš” vadītāja Inguna Grietiņa informēja par gaidāmajiem latviešu saliedēšanas pasākumiem. Anglijā tās būs tradicionālās Bērnu dienas, bet Īrijā – skolotāju seminārs, kas notiks 3×3 nometnes ietvaros.

Semināra dalībnieki no Īrijas (Inguna Grietiņa, Santa Eglīte, Evita Zilgme, Inese Brila – Dublina; Kristīne Mihailova-Walshe – Limerick; Inga Zvirgzdiņa – Navan; Vineta Makšus – Newry, Ziemeļīrija; Inita Danne, Inta Dreimane-Riekstiņa – Portaloise) un noteikti arī kolēģi no Anglijas, saka milzumlielu paldies LNPL Izglītības nodaļas vadītājam Mārim Pūlim, LVA pārstāvēm Dacei Dalbiņai, Vinetai Vaivadei un Aijai Otomerei, Bradfordas Daugavas Vanagiem, administratorei Vinetai Zālītei, kā arī Bradfordas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotājām, vecākiem un vecvecākiem! Paldies jums visiem, jo šis noteikti bija viens no saturiski bagātākajiem un emocionāli piepildītākajiem diasporas skolotāju semināriem!

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>