Latvijas stends saņem daudz komplimentu

Komentēt
Share
DSCF8033b

Challenge of Chage sadarbībā ar Ziemeļīrijas Policiju (PSNI), un the Quays un Buttercrane tirdzniecības centriem laikā no no 2. februāra līdz 13. aprīlim organizē kultūras dienu sēriju Newry ar mērķi iepazīstināt un popularizēt dažādās Ziemeļīrijā pārstāvētās kultūras. Sestdiena, 16. februāris, The Quays tirdzniecības centrā bija veltīta Eiropas tautām, kurā godam tika pārstāvēta arī Latvija.

Lai iepazīstinātu tirdzniecības centra apmeklētājus ar Latviju, tika sagatavots gan mājīgs rokdarbu stends, gan gardi ēdieni, gan informatīvs stends par Latviju, tās kultūru un tradīcijām, gan Latvijas reklāmas video, kā arī rokdarbu darbnīca, un dziesmu un deju priekšnesums, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Latvijas Goda Konsula Ziemeļīrijā pārstāve Edīte Muceniece, piebilstot, ka “par krāšņā Latvijas stenda sagatavošanu, liels paldies sakāms Latvijas Bērnu un jauniešu centram”.

Savukārt Newry latviešu bērnu un jauniešu centra skolotāja Agnese Šerbuka Latvijas stendu raksturoja šādi: “Pēc apmeklētāju un pārējo valstu Lietuvas, Bulgārijas un Polijas pārstāvju domām Latvijas stends bija visbagātīgākais daudzveidīgo ēdienu, dažādo rokdarbu izstrādājumu, kā arī informatīvajā ziņā atspoguļojot Latviju un tās svarīgākos, krāšņākos notikumus 2013. un 2014.gadā. Ar Latvijas Goda Konsulāta atbalstu centrā tika uzstādīts lielais ekrāns, uz kura varēja vērot skaistos Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūras veidotos video par Latvijas dabu un tūrisma iespējām.
No bagātīgā ēdienu klāsta varēja nogaršot senlatviešu ēdienus – sklandu rausi, pelēkos ziņus, pīrādziņus, ķimeņu sieru, kāpostus, medu, piparkūkas, kliņģerus, saldo un parasto rudzu rupjmaizi, un modernā laikmeta ēdienus – siļķi kažokā, rosolu, krabju salātus, ābolu plātsmaizi, cepumus un vafeles.
Rokdarbu un māla galdā varēja atrast visu latvisko – dzintaru, ziepītes, etnogrāfisko zīmju izšūtas kartiņas, dažādus adījumus, cimdus, zeķes, cepures, šalles, tamborētas sedziņas, dziju, māla krūzes, koka karotes, zāļu tējas un Rīgas Melno Balzamu, kā arī Laimas konfektes.
Latviešu muzikālajā priekšnesumā Newry skoliņas skolotājas kopā ar vecākiem par prieku sev un citiem izdziedāja dažas latviešu dziesmas “Nebrauc tik dikti”, “Bēdu manu lielu bēdu” un “Seši mazi bundznieki”, un iesaistīja apkārtējos centra apmeklētājus dažos dančos. Tajā pašā laikā skolotājas un rokdarbnieces Sandijas vadībā bērniem un pieaugušajiem bija iespēja iemācīties, kā no dzijas var pagatavot skaistus putniņus. Jāpiemin, ka ļoti aizkustinošs un bagātīgs muzikālais sniegums bija pārstāvjiem no Bulgārijas.”

FOTO: no Edītes Mucenieces personīgā arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>