Latviešu tautas pasaka “Abra” tagad arī planšetdatorā

Komentēt
Share
Abra-LatviesutautasPasakaipad

SIA “ E FORMA” turpina veidot interaktīvus materiālus mobilajām platformām. Šoreiz iepriecinam bērnus ar latviešu tautas pasakas “Abra” elektronisko versiju latviešu valodā. Šobrīd izstrādes procesā ir pasaka “Kā kokiem izgāja”.
Jau šodien pasaku “Abra” var lejuplādēt bezmaksas iTunes veikalā lietošanai uz iPad planšetdatoriem.

Latviešu tautas pasaka “Abra” tapusi atbilstoši sākumskolas metodiskām prasībām, un tas ir pirmais izdevums no plānotās integrētu mācību līdzekļu sērijas. Pasaka ir papildināta ar skaņu un animāciju, tai piemīt divas funkcijas – to var lasīt patstāvīgi vai klausīties – izvēles gadījumā skaņu ieslēdzot vai izslēdzot.

Projekta līdzautore ir Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas skolotāja Antra Krauce, ilustrāciju autore ir māksliniece Agita Staka, kurai ir bagāta pieredze vairāku izglītības materiālu un bērnu grāmatu ilustrēšanā. Projekta komanda sadarbojās arī ar jaunajiem ekspertiem – Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas skolēniem. Jaunieši piedalījās kopīgās darba grupas sanāksmēs. Skolēniem tika piedāvāti vairāki dizaina risinājumi un ilustrāciju varianti. Kopā ar skolēniem izvēlējāmies, kurus zīmējumus un vizualizāciju iekļaut pasakā. Kopīgi spriedām par scenogrāfiju un diskutējām par to, kā katrs pasakas posms tiks attēlots, modulējot sižetus ar oriģinālzīmējumiem. Darba procesā ļāvām bērniem pašiem izspēlēt pasakā esošās situācijas. Pārliecinājāmies vai atbilstošais scenārijs skolēniem būs interesants un saistošs, kuras animācijas viņos izraisa prieku un vēlmi uzzināt, kas notiks tālāk.

Šobrīd SIA “E FORMA” turpina vēl vienas latviešu tautas pasakas elektroniskās versijas un interaktīvo uzdevumu izstrādi, kas paredzēti matemātisko un valodas prasmju apguvei.
Jau pirmsskolas vecumā ir jāpievērš uzmanība loģiskai, secīgai domu izklāsta veidošanai un saistītās runas attīstīšanai. Ir pierādīts, ka pirmsskolas vecuma bērni noklausoties tekstu vairākas reizes, spēj patstāvīgi to atstāstīt. Pirmā elektroniskā latviešu tautas pasaka “Abra” būs lielisks palīgs, lai attīstītu prasmi klausīties, lasīt un stāstīt. Bērniem būs iespēja secīgi atstāstīt pasaku, skatoties attēlus un ievērojot notikumu secību. Šī ir iespēja iepazīt latviešu tautas pasaku „Abra” interaktīvā veidā.

Realizēto projektu atzinīgi novērtējuši iesaistītie skolotāji, kopumā ar mūsu projekta veiksmes stāstu esam iepazīstinājuši vairāk kā 200 skolotājus no dažādām Latvijas skolām. Daudzi šo pieredzi sāk pārņemt un turpina realizēt paši savās mācību iestādēs. Interaktīvo mācību līdzekļu izveidi atbalsta Sorosa fonds – Latvija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>