Kafejnīcā

Komentēt
Share
IMG_8460

Pēdējā laikā Latviešu valodas aģentūra (LVA) neskopojas ar mācību līdzekļu piešķiršanu diasporas skolām un līdz ar to nodarbības kļūst atraktīvākas un interesantākas. Droghedas skoliņas vecākā grupa (no 6 līdz 10 gadiem) atzinīgi novērtēja nodarbību, kas saucās “Kafejnīcā”, un kurā tika izmantots mācību līdzeklis latviešu valodas apguves veicināšanai trešo valstu valstspiederīgo bērniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem no sērijas “Atvērsim vārtus”.

Tātad, grāmatā – palīglīdzeklī ir atrodama kafejnīcas ēdienkarte ar latviešu ēdieniem un cenām latos.
Nodarbībā bērni iejūtas kafejnīcas apmeklētāju lomā, bet viens (pēc tam mainās) ir viesmīlīgs oficiants.
Pirmkārt, šāda veida nodarbība nav garlaicīga, otrkārt, bērni ar integrēto metodi apgūst latviešu valodu, mācās pielietot zināmo vārdu krājumu sadzīves situācijā, iepazīstas ar Latvijas naudu – latiem un santīmiem, kā arī praktizējas rēķināšanā.
Nepieciešams: ēdienkarte latviešu valodā (ja nav LVA dāvinātā, var uztaisīt skolotājs), lati un santīmi (katram no atvaļinājuma maciņā ir palikusi Latvijas nauda), lapiņas un zīmulis.

FOTO: Droghedas skoliņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>