Portlaoise skoliņā svin svētkus – Mārtiņdienu un Latvijas dzimšanas dienu

Komentēt
Share
Martindienas_pasakums_Saulesza_50

2012. gada 11. novembrī Portlaoise nedēļas nogales skoliņā ’’Sauleszaķēns’’ notika Mārtiņdienas pasākums. Sākumā Mārtiņdienas pasākumu vadīja Mārtiņdienas gailis ar savu palīgu, pasākuma gaitā mēs uzzinājām, kas ir Mārtiņdiena, minējām mīklas, dziedājām dziesmas, pēc tam mūs apciemoja čigāniete ar čigānbērniem, kas aicināja visus Mārtiņbērnus uz dejām, rotaļām, čigānbērni un Mārtiņbērni rādīja, ko iemācījušies, dziedāja, dejoja un skaitīja Mārtiņdienas dzejoļus.

Mārtiņdienas noslēgumā sveicām oktobra jubilārus un mielojāmies ar Mārtiņdienas cienastu. Mārtiņdienas ciemiņi varēja apskatīties latviešu etnogrāfisko rakstu zīmju izstādi no dabas materiāliem, ko veidoja visu skolas grupiņu bērni, gaidot šos svētkus. Pasākums izdevās, bērni bija ģērbušies dažādās maskās, bija jautri. Paldies Mārtiņdienas gailim un viņa palīgam, šo pasākuma daļu vadīja Inese Cirša un viņas meita Justīne, liels paldies arī visiem Mārtiņbērniem, čigānietei un čigānbērniem un visiem, visiem, kas piedalījās šajā jaukajā pasākumā.

18. novembrī Portlaoise nedēļas nogales skoliņā ’’Sauleszaķēns’’ notika Latvijas proklamēšanas 94. gadadienai veltīts pasākums – literāri muzikālā kompozīcija ’’Mana, tava – mūsu Latvija’’, kurā dzeju par Latviju lasīja skoliņas skolotājas Kristīne Nordena-Linča, Laura Didze, Kristīne Melne, Inese Kleina, Inta Dreimane- Riekstiņa un Inita Danne, dziesmas ’’Rudens ogle’’, ’’Zibsnī zvaigznes’’, ’’Virši zili’’ dziedāja vecākās grupiņas bērni un mūzikas skolotāja Laura Didze.
Visiem skoliņas bērniem – kā dāvaniņa tika Latvijas karodziņi, ar kuriem bērni sveica Latviju dzimšanas dienā, tos vicinot un pie Latvijas kartes tika aicināti vecāki ar savām atvasītēm atzīmēt vietiņu, no kurienes Latvijā mēs esam. Pasākuma laikā daudziem acīs bija asaras, jo katram no mums Latvija ir un paliks sirdī, lai kur mēs arī neatrastos. To gribētos ieaudzināt arī mūsu bērniem. Pasākuma noslēgumā visi mielojās ar svētku torti, kuras autore bija Sandra Elksne.
Abu pasākumu scenārija autore bija skoliņas skolotāja Inta Dreimane-Riekstiņa, liels paldies viņai par to, kā arī tikpat liels paldies visām skoliņas skolotājām, bērniem un viņu vecākiem, jo, bez aktīvas visu piedalīšanās, tik lieli un jauki pasākumi diez vai izdotos. Paldies arī par lieliskajām fotogrāfijām Evitai Elksnei.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>