Skolas.lv izveide – valstiski neatliekams solis modernu mācību metožu ieviešanai visās Latvijas skolās

[ 1 ] Comment
Share
2009-002

Skolas.lv kā pirmā vienotā un centralizētā elektroniskā mācību vide ir būtisks ieguvums gan Latvijas skolām, īpaši lauku reģionos, gan skolēniem un viņu vecākiem, gan nozari pārraugošajai Izglītības un zinātnes ministrijai. Latvijai, kas pašlaik elektronisko izglītības resursu izmantošanā būtiski atpaliek no daudzām citām Eiropas Savienības un pasaules valstīm, Skolas.lv izveide ir neatliekams solis modernu mācību metožu ieviešanai.

“Kā portāla Skolas.lv izstrādātāji esam realizējuši jau vairāk nekā 85% no projekta prasībām. Šobrīd Skolas.lv ir izstrādes noslēguma fāzē un esam gatavi pilotprojekta palaišanai, ko ļoti gaida arī skolotāji un skolas visā Latvijā. Pirms kāda laika Izglītības un zinātnes ministrijas publiski paustā informācija par iespējamām izmaiņām projekta norisē rada neskaidrības par tā tālāku virzību,“ skaidro Skolas.lv izstrādātāja AS „Datorzinību centrs“ valdes locekle Signe Bāliņa.

„Redzot, ka tehnoloģijas kļūst aizvien nozīmīgākas mācību procesā, mēs negribētu, ka skolotāji, skolēni un vecāki, kā arī nozares ministrija zaudētu praktiski jau izstrādātu projektu, kas ir tik svarīgs Latvijas izglītības attīstībai. Tādēļ esam gatavi gan nodrošināt projekta pabeigšanai trūkstošos resursus, piemēram, piedāvāt savus serverus portāla pilotprojekta palaišanai, gan risināt dialogu ar Izglītības un zinātnes ministriju par portāla attīstību,“ papildina S.Bāliņa.

Skolas.lv nav portāls tā klasiskajā izpratnē, tā ir interaktīva darba un mācību vide skolotājiem un skolēniem un informācijas resurss valsts izglītības sistēmai kopumā. Skolas.lv vide nodrošina elektronisku risinājumu daudziem izglītības nozares darbinieku jau gadiem apspriestiem jautājumiem. Piemēram, nozīmīgu daļu skolotāju darba laika aizņem mācību materiālu meklēšana, sagatavošana, pavairošana un darba uzdevumu pārbaude. To visu iespējams daudz ērtāk veikt elektroniski.

Viens no būtiskākajiem ieguvumiem, ko piedāvā Skolas.lv, ir ērta pieeja elektroniskajiem mācību materiāliem, kas ir viens no veidiem kā aizvietot skolēnu darba burtnīcas, kam vecāki tērē lielu naudas summu un kas nav parocīgas ne skolēniem, ne skolotājiem. Materiālus iespējams aizpildīt gan elektroniski, gan izdrukāt. Jau šobrīd liela daļa Latvijas skolu interesējas par stundu saraksta ģeneratoru, kas atvieglo mācību stundu saraksta sastādīšanu. Tāpat Skolas.lv ir izglītības informācijas resurss, kas nodrošina iespēju Izglītības un zinātnes ministrijai ērti iegūt un analizēt izglītības datus no visām valsts skolām un saskatīt nozares kopainu.

Uz nepieciešamību pēc vienotas elektroniskas darba vides norāda arī Skola.lv galvenie lietotāji – skolotāji. Aptaujā, kas notika virtuālā semināra ietvaros un kurā piedalījās skolotāji no visas Latvijas, 46% par visnozīmīgāko ieguvumu no portāla Skolas.lv ieviešanas atzina elektronisko mācību resursu krātuvi. 39% aptaujas dalībnieku vērtējumā būtiska nozīme ir Skolas.lv piedāvātajam mācību materiālu veidošanas rīkam. Skolotāji atzinīgi novērtē arī dažādu testu automātisko novērtēšanu un iespēju veidot aptaujas skolā un klasē. Šie ir tikai daži no Skolas.lv nodrošinātājiem pakalpojumiem.

One Response to Skolas.lv izveide – valstiski neatliekams solis modernu mācību metožu ieviešanai visās Latvijas skolās

  1. las artes saka:

    „Datorzinību centra” valdes locekle Signe Bāliņa uzsver, ka „skolas.lv” nav portāls tā klasiskajā izpratnē, tā ir interaktīva darba un mācību vide skolotājiem un skolēniem un informācijas resurss valsts izglītības sistēmai. Paredzēts, ka portāls nodrošina elektronisku risinājumu daudziem izglītības nozares darbinieku jau gadiem apspriestiem jautājumiem, piemēram, lielu daļu skolotāju darba laika aizņem mācību materiālu meklēšana, sagatavošana, pavairošana un darba uzdevumu pārbaude. To visu būs iespējams daudz ērtāk veikt elektroniski.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>