Projekts “Uzmanību! Pusaudži”

Komentēt
Share
IMG_8591

ĪRIJAS LATVIEŠU NACIONĀLĀ PADOME šā gada augustā no 15. līdz 18.datumam rīko semināru tiem diasporas skolotājiem, kas nedēļas nogales skolās, nometnēs un ārpusskolas nodarbībās strādā ar pusaudžiem – vecuma grupu no 13 līdz 18 gadiem. Semināra mērķis ir stiprināt diasporas latviešu skolotāju kapacitāti un profesionālo līmeni, papildināt skolotāju prasmes darbam ar pusaudžiem diasporā, lai iegūtās zināšanas un metodes izmantotu praksē.

“Ja jaunāka vecuma bērnu nedēļas nogales skolu apmeklēšana ir atkarīga no vecāku apzinīguma un vēlmes, tad pusaudžu iesaistīšana latviskās aktivitātēs un valodas mācībās prasa daudz lielākas pūles, citas metodes un īpašu pieeju tam, kā ieinteresēt, piesaistīt un padarīt pievilcīgas mācību stundas jauniešiem. Te ir svarīgi akcentēt ne tikai latviešu kultūrvēsturiskās vērtības un folkloru, bet arī to, kā, piemēram, mācību procesā izmantot jaunās tehnoloģijas; paralēli latviešu tautasdziesmām un klasikai klausīties jaunāko latviešu dzeju, prozu, mūziku; analizēt, kas šodienas Latvijas situācijā ir līdzīgs un kas atšķirīgs, salīdzinot ar mītnes zemi; iesaistīt jauniešus izziņas procesā, ļaut viņiem radoši izpausties, rosināt salīdzināt, vērtēt un diskutēt.”
Semināra laikā būs gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Praktiskajās nodarbībās skolotājiem tiks demonstrētas paraugstundas un dota iespēja pašiem strādāt ar pusaudžiem. Šajās stundās tiks iesaistīti seši līdz septiņi jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem.
Semināra noslēgumā skolotājiem izsniegs apliecības par profesionālo pilnveidi.
Seminārs notiks Īrijā, Castlebar, Co Mayo, akurāt blakus Īrijas 3×3 nometnei. Brīvajā laikā visiem semināra dalībniekiem būs iespēja ne tikai ieskatīties, kā šī nometne noris, bet būsiet laipni aicināti tajā arī aktīvi piedalīties.
Skolotāju semināru vadīs Latviešu valodas aģentūras speciālisti.
Dalība seminārā ir bez maksas. Semināra dalībniekiem tiek nodrošināta arī bezmaksas apmešanās un ēdināšana un pat daļēja ceļojuma izmaksu kompensācija.

Visus jūs interesējošos jautājumus lūdzu sūtiet uz Epastu irijaslnp@gmail.com.
Ja esat ieinteresēti, tad aizpildiet pieteikuma anketu uz iepriekš norādīto e-pastu. Par cik seminārā vietu skaits ir ierobežots, lūdzu piesakieties laicīgi un noteikti ne vēlāk kā līdz 30.jūnijam.

Projekts “Uzmanību! Pusaudži” tiek īstenots ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>