Mayo skoliņa svin Mātes dienu un Baltā galdauta svētkus

Komentēt
Share
k7

Sestdien, 13. maijā, Castlebar spīdēja Saule un ik pa brīdim līņāja arī smalks lietutiņš, bet cilvēku sejas bija priecīgas. Bērni un pieaugušie saposušies svētkiem, arī Lough Lannagh zāle izrotāta ar vilkābeļu ziedošajiem zariem un īstām meijām, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Mayo skoliņas vadītāja Zane Kažotniece.

Mayo skoliņas bērni, viņu vecāki, draugi un viesi kopā svinēja divus svētkus- Māmiņas dienu un Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai.
Svētku koncerta pirmā daļa bija veltīta Mātes dienai. To atklāja bērni, dziedādami latviešu tautasdziesmu “Es savai māmiņai, kā sirsniņa azotē”. Turpinājumā skanēja dziesmas un dzejoļi par Māmiņu gan bērnu, gan pieaugušo izpildījumā. Koncerta pirmās daļas noslēgumā bērni uzstājās ar latviešu tautas deju “Lāci, lāci, mazgā muti”, kuru pirms divām nedēļām, lietū izmirkuši, tik aizrautīgi bija lekuši Dublinā Reğionālo kultūras svētku koncertā. Pēc dejas visas mammas tika bučotas un sveiktas ar puķēm.
Koncerta otrajā daļā dziedājām un klausījāmies dziesmas un dzejoļus par Latviju. Šīs daļas noslēgumā visi tika aicināti kopā ap balti klāto galdu dziedāt latviešu tautasdziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”. Visi koncerta dalībnieki un skatītāji bija ieradušies ar groziņiem. Tad nu kopā baudījām pašu gatavotos labumus.
Kad bijām nedaudz ieturējušies, kopā mācījāmies latviešu dančus un dziedājām tautasdziesmas un ziņğes.

Milzu paldies par koncerta sagatavošanu jāsaka Mayo
skoliņas mūzikas skolotājai Lainei Nigulei- Beļenusai, kā arī visiem, kas piedalījās koncertā, dekorēja zāli un vienkārši atnāca pabūt kopā.
Pasākums notika ar Latvijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu. Paldies!

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>